Okrem menších dizajnových zmien a portu USB-C sa všetky štyri modely z radu iPhone 15 dočkali sympatického navýšenia výkonu. Dvojica vlajkových lodí iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max však totálne roztrhali všetky rekordy, týkajúce sa grafického rekordu.

Podľa GFXBench (databáza benchmarkov GPU) sa nové prémiové iPhony poriadne odtrhli od svojich menej výkonných kolegov. GFXBench má na starosti meranie počtu snímok, ktoré smartfón dokáže vykresliť pri graficky náročných úlohách. Výsledky benchmarku GPU ukazujú, že v prípade čipu A17 Pro nastal výrazný posun smerom vpred.

Nový čip Apple A17 Pro umiestnený v iPhone 15 Pro / 15 Pro Max vykreslil v priemere 7 414 snímok. To znamená, že zvláda približne 115 snímok za sekundu, čo je približne o 8 snímok za  sekundu viac v porovnaní s čipom A16 Bionic.

iPhone 15 grafický výkon
Zdroj: MySmartPrice

Procesor A17 Pro disponuje 6-jadrovým CPU, ktoré pozostáva z dvoch vysoko-výkonných a štyroch extrémne úsporných jadier. Rovnako je tu aj prepracované 6-jadrové GPU, vďaka ktorému iPhone 15 Pro zvládne aj náročné procesy či hry bez toho, aby sa akokoľvek „zapotil“.

Výkon grafiky je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou o 20 % vyšší, čo nie je zanedbateľný údaj. Procesor A17 Pro sa tiež môže pochváliť s hardvérovo akcelerovaným ray tracingom, ktorý je 4x rýchlejší ako softvérový ray tracing.

Výsledky GFXBench potvrdzujú aj navýšenie pamäte RAM v prémiovej dvojici Pro a Pro Max, ktorá sa z hodnoty 6GB povýšila na 8GB. Ak vás zaujímajú ďalšie informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Taktiež doplníme, že Apple vďaka novému výkonu v oblasti GPU umožní hrať hráčom konzolové hry priamo na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Už v roku 2024 si takto budete môcť vyskúšať úplnú novinku Assassin’s Creed: Mirage, ktorý vyjde o niekoľko týždňov na konzoly a PC. Dokonca už boli zverejnené aj jej hardvérové požiadavky, o ktorých sme vás informovali v tomto článku.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 má nový režim nabíjania. Predĺži životnosť batérie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -