Keď spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ako jednu z hlavných inovácii svojich vlajkových modelov označila jeho procesor. V roku 2023 dostal označenie A17 Pro (a nie A17 Bionic), čím sa technologický gigant z Cupertina pokúsil vyzdvihnúť jeho extrémny výkon. A vôbec to nebolo prehnané.

Netrvalo totiž dlho a iPhone 15 Pro sa dostal do prvého Geekbench testu, kde dosiahol extrémne výsledky. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku. Netreba však zabúdať, že Geekbench nie je jediný nástroj na testovanie výkonu a preto bol čip A17 Pro preverený ešte jedným špeciálnym testom. Ide o AnTuTu, ktorý považujú mnohí ľudia za objektívnejší. No a výsledky? Tie sú opäť šokujúce.

Ako iste viete, iPhone 15 Pro Max už ponúka 8 GB RAM (namiesto pôvodných 6 GB RAM) a takisto si ho môžete zaobstarať v základnej 256 GB verzii. Presne takéto zariadenie podstúpilo test AnTuTu a dosiahlo v ňom skóre 1 641 883 bodov. Žiaden iný procesor v AnTuTu toto číslo ešte nikdy predtým nedosiahol.

Len pre porovnanie, minuloročný iPhone 14 Pro Max dosiahol v rovnakom teste s čipom A16 Bionic (ktorý dnes ponúka základný iPhone 15) 1 474 011 bodov.

iPhone 15 Pro ako prenosná herná konzola 

Assassin's Creed Mirage
Zdroj: Apple

Obrovský nárast vo výkone je teda citeľný a určite tomu dopomohol aj modernejší 3 nm proces či funkcie, ktoré sa týkajú GPU. Tá by mala byť až o 20 % rýchlejšia v porovnaní s iPhonom 14 Pro Max a navyše obsahuje aj hardvérový Ray Tracing.

Aj to je dôvod, pre ktorý na svojom iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max budete môcť v budúcnosti hrať hry ako Resident Evil Village alebo Death Stranding či dokonca Assassin’s Creed Mirage. Spoločnosť Apple robí zo svojich výkonných smartfónov prenosné herné konzoly.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ďalší problém používateľov iPhonu 6 Plus, má problém s OIS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -