Nie je tajomstvom, že spoločnosť Meta ponúka vlastné headsety s názvom Meta Quest, ktoré sa však ktovieako nepredávajú. A aj keď sa Mark Zuckerberg vysmial headsetu Apple Vision Pro, evidentne si uvedomuje, že jeho technológia mu v súčasnosti stačiť nebude. Meta má však podľa portálu 9to5mac ambiciózne plány, ako tento problém vyriešiť. Aj preto začala spolupracovať s LG.

Obe technologické spoločnosti sa údajne spojili, aby vytvorili revolučné náhlavné súpravy Quest Pro. Nejde však len o partnerstvo, ktoré by bolo založené na dodávke displejov. Podľa najnovších správ by mala byť spoločnosť LG Electronics priamo zodpovedná za výrobu (montáž) revolučného headsetu, zatiaľ čo dcérske spoločnosti LG Energy a LG Innotek by mohli dodávať batérie a ďalšie komponenty.

Okrem toho by bola do procesu zapojená aj spoločnosť LG Display, ktorá by sa zase postarala o produkciu Micro OLED panelov, na základe ktorých by Meta Quest Pro fungoval.

V praxi by juhokórejské LG malo pomerne veľký vplyv na to, akým spôsobom by Meta produkovala svoju technológiu, ktorá by mala konkurovať Apple Vision Pro. Naopak, Meta by získala perfektného výrobného partnera a pravdepodobne aj nižšie ceny, nakoľko by zastrešoval takmer všetko.

Produkt pre prémiových aj bežných zákazníkov 

Kým spoločnosť Apple cieli so svojim šialene drahým headsetom predovšetkým na segment prémiových zákazníkov, prípadne profesionálov, ktorí ho budú vedieť využívať pri svojej práci, Meta má úplne iný cieľ.

Samozrejme, že si chce podchytiť aj túto skupinu ľudí, no okrem toho plánuje ponúknuť aj lacné prevedenie AR / VR headsetu, ktoré bude dostupné pre všetkých.

Podľa zahraničných zdrojov by tento produkt mal prísť na trh niekedy v roku 2025 a jeho prémiová verzia má stáť na úrovni 2 000 $. Okrem toho však Meta plánuje aj spomínaný cenovo dostupnejší model Meta Qest 3, ktorý by sa mohol predávať len za 499 $.

Ambície Marka Zuckerberga sú teda v tomto smere nepopierateľné, no je veľmi otázne, či dokáže predstaviť adekvátnu konkurenciu pre Apple Vision Pro. Ako totiž vieme, Apple tu využilo neuveriteľne sofistikovaný hardvér, na ktorom získalo viac ako 5 000 nových patentov. Nechajme sa, ale prekvapiť. Možno Meta prekvapí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako budú vyzerať nové obaly pre iPhone 13
Môže ťa zaujímať
- Reklama -