Možno ste už zachytili informácie, že technologický gigant plánuje predstaviť novú AirPower. Celý projekt s bezdrôtovou nabíjačkou v minulosti zlyhal. Dnes už ale existujú všetky potrebné technológie, ktoré umožnia jej výrobu a predaj.

Nová AirPower príde čoskoro

V Apple sa nevzdávajú. Aj keď to s prvou AirPower skončilo fiaskom, prepracovaný variant je dnes v pokročilom štádiu testovania a vyzerá to tak, že funguje spoľahlivo. Medzičasom sme sa dočkali aj (údajne) reálnych fotiek či obsahu balenia. Dnes sme získali ďalšiu zaujímavú informáciu od leakera Komiyu.

Týka sa výkonu, respektíve procesoru, ktorý táto nabíjačka ponúkne používateľovi. Možno by ste očakávali nejaký jednoduchý a zastaralý čip (napríklad z Apple Watch), no v skutočnosti sa sem dostane hardvér z iPhonu 11/iPhonu 8. Hovoríme o ARM procesore Apple A11.

V praxi by sa mal postarať o celý manažment nabíjania. Sledovať bude teplotu jednotlivých cievok a takisto prerozdelenie toku energie pre všetky pripojené zariadenia. Naraz by ste mohli dopĺňať šťavu na Apple Watch, AirPods a iPhone (minimálne taká bola pôvodná myšlienka). Toto všetko platí pri zachovaní plnej podporovanej rýchlosti nabíjania.

AirPower bude samozrejme po celý čas komunikovať so zariadeniami. Na displeji (pravdepodobne iPhonu), sa vám zobrazia potrebné informácie o stave akumulátorov.

Momentálne nie je celkom jasné, kedy sa novej nabíjačky dočkáme v praxi. Pošepkáva sa, že ju Apple predvedie už 13. októbra po boku iPhonu 12. Nechajme sa prekvapiť.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple diskriminuje slovenského operátora 4ka. Kým nenakúpi tisíce iPhonov, nezapne mu 5G sieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.