Spoločnosť Apple nám na evente WWDC 2024 predstaví úplne nové operačné systémy, ktoré by mali byť pretkané revolučnou generatívnou umelou inteligenciou s názvom Apple Intelligence. Možno si teraz poviete, že Apple sa snaží naskočiť na rozbehnutý vlak, ktorý mu začal pomaličky odchádzať. Pravda je však taká, že táto firma sa venuje vývoju AI už pomerne dlhú dobu.

Ako informuje portál Macrumors, Jedným z kľúčových faktorov, ktoré viedli spoločnosť Apple k intenzívnemu zameraniu sa na umelú inteligenciu v operačnom systéme iOS 18, bola skúsenosť šéfa softvérového vývoja Craiga Federighiho s konkurenčnou technológiou. O tejto skutočnosti napísal prestížny The Wall Street Journal.

Podľa správy WSJ sa Federighi stal zástancom umelej inteligencie po tom, čo vyskúšal nástroj Copilot od GitHubu, ktorý vlastní spoločnosť Microsoft. Tento nástroj, využívajúci technológiu od OpenAI, bol vytvorený na pomoc programátorom pri písaní, odstraňovaní chýb a preklade kódu do rôznych programovacích jazykov.

Federighi začal experimentovať s GitHub Copilotom ešte v decembri 2022, a teda v čase, kedy sa o AI po prvýkrát začalo vo veľkom rozprávať. Rýchlo si uvedomil potenciál generatívnej AI aj pre produkty spoločnosti Apple.

Následne poveril svojich najlepších inžinierov, aby našli nové spôsoby, ako integrovať AI do aplikácií a jednotlivých funkcií v operačných systémoch.

Apple musel zrýchliť vývoj umelej inteligencie 

Apple zrýchlil vývoj vlastných generatívnych AI technológií a dokonca rekrutoval bývalých zamestnancov projektu Apple Car, aby začali pracovať na úplne novom projekte.

Spoločnosť tiež diskutovala s OpenAI (ChatGPT) a Google (Gemini), pričom plánuje využívať interné AI modely aj externé partnerstvá na to, aby používateľom v tomto smere poskytla čo najväčší zážitok a najinovatívnejšie funkcie na trh.

Doterajšie úniky naznačujú, že tím pod vedením Craiga Federighiho úspešne integroval AI do iOS 18 rôznymi spôsobmi a samozrejme sa tejto technológie dočkáme aj v iPadOS 18 či macOS 15.

Apple plánuje pridávať AI funkcie do aplikácií ako Správy, Mail, Fotky a ďalších. Siri taktiež prejde veľkou obnovou s využitím generatívnej AI, čím sa stane inteligentnejším a schopnejším osobným asistentom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto je 15 obyčajných vecí, ktoré nemal pôvodný iPhone. Mnohé vás prekvapia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -