O príchode redizajnovaného MacBooku Air sa hovorí ako o najpravdepodobnejšom prírastku do rodiny Mac v najbližšej dobe. Novej generácie najpredávanejšieho notebooku z radov spoločnosti Apple by sme sa mali dočkať už v prvej polovici roku 2022. Takto by mal vyzerať podľa najnovších konceptov.

Na nový dizajn po vzore iMacu M1 24″ poukazujú novouniknuté súbory CAD. Súbory tohoto typu používajú najčastejšie inžinieri, dizajnéri alebo vedúci výroby. Umožňujú všetkým v dodávateľskom reťazci poznať podrobnosti o tom, ako budú vyzerať produkty, na ktorých sa momentálne pracuje.

- Reklama -

Jablková ikona s novým dizajnom

Podľa záberov a renderov by sme sa mali dočkať najväčšej zmeny, ktorú MacBook Air za svoju existenciu videl od svojho predstavenia. Na začiatok by som rád uviedol, že sa stále jedná o dohady a úniky, ktoré napokon vôbec nemusia mať nič spoločné s výsledným produktom. Všetci si dobre pamätáme ako skončili „stopercentné“ odhady, týkajúce sa hranatých Apple Watch.

Apple by podľa všetkého malo upustiť od pôvodnej receptúry a novému MacBooku Air dopriať viac plochý a hranatý dizajn. Ikonické „Airko“ by sa tak stalo o niečo hrubším, no určite aj výkonnejším zariadením, vzhľadom na zväčšenie miesta pre vnútorné komponenty.

MacBook Air koncept

Rendery poukazujú aj na rôzne farebné variácie, podobne ako pri spomínanom iMacu novej generácie, ktorý sa nám predstavil v tomto roku. Svoju farbu by mali zmeniť aj rámčeky okolo obrazovky, ktoré budú pravdepodobne biele. Tento krok je viac než kontroverzný a mnoho ľudí označuje zmenu čiernych rámčekov za biele ako chybný krok firmy.

Väčšie farebné odlíšenie by mohlo byť dôkazom prehlbovania rozdielov medzi modelmi Pro a Air, ktoré si ponechali z predošlých generácií oveľa viac prvkov. Rovnaký postup môžeme čakať aj v prípade portov, keďže Air by mal opäť disponovať iba dvojicou Thunderbolt konektorov a 3,5mm audio jackom. Na stole však je aj pridanie MagSafu pre nabíjanie zariadenia.

MacBook Air koncept

 

Apple v prípade nového MacBooku Air nezahrnie notch, nakoľko biely výrez by nebolo možné softvérovo zakryť virtuálnou lištou. Čo sa týka obrazovky, tá by mala využívať mini-LED technológiu, avšak bez funkcie ProMotion.

Ako bude nový MacBook Air vyzerať si zrejme ešte nejaký ten mesiac počkáme. Čo hovoríte na koncept zmeny dizajnu vy? Páči sa vám vizuál na štýl farebného iMacu alebo ste skôr fanúšikmi zaužívaného dizajnu? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -