Zahraničný portál iPhones.ru (prostredníctvom Macrumors) informuje, že používatelia Apple zariadení v Rusku už nemôžu nakupovať v obchodoch iTunes a App Store tak ako doposiaľ. V princípe sú teda odstrihnutí od sťahovania apiek, médií či využívania služieb tohto technologického giganta.

Prečítajte si tiež  Anonymous nafingovali stroskotanie Putinovej jachty za 97 miliónov. Neuveríte, kam ju poslali

Podľa ruskej stránky už zákazníci nemôžu pridať svoje finančné prostriedky na účty App Store alebo iTunes Store pomocou regionálnych bankových kariet vydaných ruskými bankami vrátane Alfa-Bank, Sber a Tinkoff.

Za normálnych okolností by si používatelia stále mohli kúpiť darčekové karty od Apple na „nabitie“ svojho Apple ID. Portál iPhones.ru však informuje, že ľudia majú problémy aj s týmto spôsobom financovania. To teoreticky môže skomplikovať aj sťahovanie VPN služieb, ktoré sú v krajine za posledné dni extrémne populárne.

Nie je zatiaľ jasné, či je tento problém dôsledkom opatrení spoločnosti Apple, ruských bánk alebo ruskej vlády. Ak sa to však oficiálne potvrdí, majitelia Apple zariadení v Rusku už zrejme nebudú mať možnosť nakupovať obsah v App Store alebo iTunes Store.

Prečítajte si tiež  Anonymous hackli ruské štátne televízie. Vysielali v nich zábery z invázie na Ukrajine

Taktiež treba zdôrazniť, že služba Apple Pay bola už dávnejšie obmedzená a veľké banky v Rusku nemôžu túto službu používať, čo má za následok dlhé rady v prímestských železničných systémoch, ktoré používajú Apple Pay na platenie cestovného. Vývoj situácie samozrejme naďalej sledujeme a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám o tom vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.