Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook zopakoval, že je nadšený z vývoja rozšírenej reality, ale tiež zdôraznil, že spoločnosť pod jeho vedením pracuje na produktoch, ktoré s touto oblasťou priamo súvisia. Už o rok by sme mohli vidieť prvý AR/VR Headset a dva zase inteligentné okuliare.

„Ako možno viete, z AR som neuveriteľne nadšený,“ povedal pre China Daily, „a rozhodujúcou vecou pre akúkoľvek technológiu vrátane AR, je postaviť do jej centra človeka. Presne na to sa v Apple sústreďujeme každý deň.“

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

„Práve teraz máme napríklad v App Store viac ako 14 000 aplikácií s podporou ARKitu, ktoré poskytujú zážitky s rozšírenou realitou miliónom ľuďom na celom svete,“ pokračoval. „Ale myslím si, že napriek tomu sme ešte stále na začiatku vývoja tejto technológie.“. Týmto tvrdením Cook priamo naznačil, že Apple už pracuje na zariadeniach, ktoré nielenže budú vedieť pracovať s AR, ale budú pre ňu priamo stvorené. 

„Nemôžem byť viac nadšený z príležitostí, ktoré sme v tejto oblasti objavili,“ povedal Cook, „aj preto zostaňte naladení a uvidíte, čo vám ponúkneme.“

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Hoci teda generálny riaditeľ spoločnosti Apple nebol príliš konkrétny, informácie, ktoré prezradil pre China Daily prichádzajú v čase, kedy sa na internete objavujú početné úniky ohľadom prvého AR/VR Headsetu. Pravdepodobne to teda nebola žiadna náhoda ale súčasť dobre premysleného marketingu, ktorý nás má jemne navnadiť. Tešíte sa na ďalšiu revolúciu?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -