Apple sa dnes stalo prvou spoločnosťou na svete s trhovou kapitalizáciou presahujúcou 3 bilióny amerických dolárov – čo je celková hodnota všetkých akcií spoločnosti, ktoré sú aktuálne v obehu.

Samotný míľnik prišiel po tom, ako cena akcií spoločnosti Apple za posledný rok vzrástla o viac ako 40 % a jedna akcia presiahla hodnotu 182,86 $ za kus.

Je pozoruhodné, že tento neskutočný výsledok prichádza len 16 mesiacov po tom, ako spoločnosť Apple ako vôbec prvá prekonala hranicu trhovej kapitalizácie 2 bilióny dolárov.

Ešte impozantnejšie je to v tom kontexte, že Apple bolo aj prvou firmou, ktorá prekonala hranicu trhovej kapitalizácie 1 bilióna dolárov. Stalo sa tak ešte v roku 2018. Takýto obrovský úspech sa jednoducho nedá prehliadnuť!

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Pandémia nerobila spoločnosti Apple žiadne problémy

Hoci na začiatku pandémie vyvolanej ochorením COVID-19 prišiel veľký prepad na akciových trhoch, investori si rýchlo uvedomili, že technologický gigant z Cupertina vykazuje skvelé hospodárske výsledky.

Dôvodom bolo to, že sa zvýšil dopyt po počítačoch či rôznych iných zariadeniach, ktoré ľudia potrebovali vo väčšej miere na prácu z domu. No a z toho Apple perfektne benefitovalo.

Navyše jeho predaje stále rastú a rastú, pričom sa predpokladá, že v priebehu uplynulého štvrťroka (2021) budú predstavovať príjmy až 118 miliárd amerických dolárov, čo je o niečo viac než 111,4 miliardy dolárov z rovnakého obdobia v rámci roka 2020.

Prečítajte si tiež  6 zaujímavosti o akciách spoločnosti Apple, o ktorých ste určite nevedeli

Nesmieme tiež zabudnúť pripomenúť, že Apple sa bude pokúšať nadviazať na tento úspech aj v roku 2022, v rámci ktorého si pre nás prichystalo hneď niekoľko zaujímavých produktov.

Patriť by sem mohla aj prvá AR/VR náhlavná súprava, o ktorej sa hovorí, že do 10 rokov úplne nahradí iPhone – aktuálne najvýnosnejší produkt spoločnosti Apple. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -