Z plánovanou náhlavnou súpravou pre virtuálnu a rozšírenú realitu z produkcie Apple je to ako na húsenkovej dráhe. Avizovaný príchod v tomto roku bol ešte pred niekoľkými týždňami nereálnou vecou, pričom sa analytici odvolávali na príchod najskôr v roku 2024. Všetko však môže byť úplne inak. Podľa dodávateľských zdrojov sa Apple Headset začne sériovo vyrábať na jeseň tohto roka.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple údajne dokončila výrobné testy náhlavnej AR/VR súpravy

Všetko naznačuje tomu, že očakávaný VR/AR Headset by mal vstúpiť do produkcie už počas augusta/septembra 2022. Top by mohlo znamenať, že ho pravdepodobne stihne Apple predstaviť na jednej zo svojich koncoročných konferencií alebo v prvom polroku 2023. Na vierohodnosti správy tiež pridáva informácia, že dodávatelia ukončili výrobné testy určené pre overenie a skúšku priebehu produkcie.

Apple VR HeadsetApple VR Headset

Aby toho nebolo málo, Apple v súčasnosti pracuje na dvoch rôznych produktoch zameraných na AR/VR. Prvým je náhlavná súprava, ktorá sa bude nosiť na hlave, podobne ako Oculus Quest. Táto náhlavná súprava má byť úzko špecializovaným produktom určeným pre vývojárov a špičkových profesionálov o čom svedčí aj jej predpokladaná cenovka vo výške 2000 – 3000 dolárov.

Druhým produktom, na ktorom firma usilovne pracuje, sú už niekoľko rokov spomínané „Apple Glasses„. Tie by mali mať podobu tradičných okuliarov, pričom ponúknu špičkové využitie rozšírenej reality v skutočnom svete.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.