Z plánovanou náhlavnou súpravou pre virtuálnu a rozšírenú realitu z produkcie Apple je to ako na húsenkovej dráhe. Avizovaný príchod v tomto roku bol ešte pred niekoľkými týždňami nereálnou vecou, pričom sa analytici odvolávali na príchod najskôr v roku 2024. Všetko však môže byť úplne inak. Podľa dodávateľských zdrojov sa Apple Headset začne sériovo vyrábať na jeseň tohto roka.

Všetko naznačuje tomu, že očakávaný VR/AR Headset by mal vstúpiť do produkcie už počas augusta/septembra 2022. Top by mohlo znamenať, že ho pravdepodobne stihne Apple predstaviť na jednej zo svojich koncoročných konferencií alebo v prvom polroku 2023. Na vierohodnosti správy tiež pridáva informácia, že dodávatelia ukončili výrobné testy určené pre overenie a skúšku priebehu produkcie.

- Reklama -

Apple VR HeadsetApple VR Headset

Aby toho nebolo málo, Apple v súčasnosti pracuje na dvoch rôznych produktoch zameraných na AR/VR. Prvým je náhlavná súprava, ktorá sa bude nosiť na hlave, podobne ako Oculus Quest. Táto náhlavná súprava má byť úzko špecializovaným produktom určeným pre vývojárov a špičkových profesionálov o čom svedčí aj jej predpokladaná cenovka vo výške 2000 – 3000 dolárov.

Druhým produktom, na ktorom firma usilovne pracuje, sú už niekoľko rokov spomínané „Apple Glasses„. Tie by mali mať podobu tradičných okuliarov, pričom ponúknu špičkové využitie rozšírenej reality v skutočnom svete.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.