Možno, že ste o tom nevedeli, no 28. január je považovaný za „Deň ochrany osobných údajov„. Spoločnosť Apple to využíva vo svoj prospech a na internete zdieľa novú reklamu s hercom Nickom Mohammedom zo seriálu Ted Lasso, ktorý sa už čoskoro vráti na obrazovky vo svojej tretej sérii. Firma v niekoľkominútovom spote vyzdvihuje a vysvetľuje svoje snahy v tejto oblasti. Sama však momentálne čelí veľkému škandálu.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Technologický gigant vo videu hovorí napríklad o tom, ako sa snaží dosiahnuť čo najväčšiu úroveň zabezpečenia v aplikácii Mail. Taktiež sa tu stretneme so zaujímavými informáciami, ktoré sa týkajú App Tracking Transparency, čo je funkcia, ktorú firma zaviedla v iOS 14.5 ešte v roku 2021. Jej účelom je zamedziť aplikáciám, aby vás sledovali bez vášho vysloveného súhlasu.

„V spoločnosti Apple sa zameriavame na navrhovanie zariadení, funkcií a služieb, ktoré používateľom pomáhajú mať kontrolu nad svojimi osobnými údajmi,“ uviedol Erik Neuenschwander, riaditeľ spoločnosti Apple pre ochranu súkromia používateľov.

Zároveň doplnil: „V priebehu rokov sme do našich operačných systémov integrovali výkonné ovládacie prvky ochrany osobných údajov. Táto reklama a naša nová relácia Dnes v Apple ukážu používateľom, ako môžu využiť niektoré z funkcií, ktoré ponúkame.“

A aj keď to znie všetko veľmi pekne, nová reklama so zameraním na bezpečnosť a ochranu osobných údajov prichádza presne v čase, keď spoločnosť Apple čelí škandálu za neoprávnené sledovanie svojich používateľov.

Uvidíme teda, ako sa bude samotná situácia vyvíjať. Možno sa nakoniec ukáže, že šlo len o „planý poplach“. Predsa len, zverejniť reklamu zameranú na bezpečnosť v takomto nevhodnom načasovaní by bol veľmi odvážne.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch "S" už v marci!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here