Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Apple ponúkala v podstate len App Store a úložisko na iCloude. Postupne však prišla služba Apple Music a neskôr aj Apple Arcade, Apple TV+, Apple Fitness+ a množstvo ďalších. Apple na tomto samozrejme veľmi dobre profituje a evidentne plánuje svoj vplyv ešte viacej rozšíriť.

Ako uviedol denník The Economistjablková spoločnosť vraj tvrdo pracuje na službe, ktorá by sa mala týkať prehrávania audio-kníh.

Ako iste viete, predaju e-bookov sa venuje už dlhú dobu prostredníctvom aplikácie Knihy. V tomto prípade by však šlo o úplne iný koncept, ktorý by sa týkal čoraz populárnejšieho odvetvia.

Netvrdíme, že by takáto predplatná služba bola podobne populárna ako napríklad Apple Music, no sme presvedčení o tom, že by sa na svete našlo určite niekoľko miliónov ľudí, ktorí by za ňu drobný mesačný poplatok radi zaplatili.

Veď audio-knihy môžeme počúvať napríklad aj pri jazde autom a ak ste to už niekedy vyskúšali, určite nám dáte za pravdu, že čas s nimi ubieha o čosi rýchlejšie.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Kedy bude nová služba dostupná?

V súčasnosti žiaľ nepoznáme žiadne ďalšie detaily, ktoré by sa tejto služby týkali a takisto nevieme ani to, kedy ju presne Apple plánuje sprevádzkovať.

Denník The Economist však naznačuje, že by to malo byť už v priebehu roka 2022. Náš tip teda spadá na blížiacu sa konferenciu WWDC, kde uvidíme napríklad aj iOS 16.

Prečítajte si tiež  Netflix a Spotify spájajú sily a bojujú proti Apple službám novou funkciou

Služba so streamovaním audio kníh by navyše mohla byť aj súčasťou výhodného balíka Apple One, ktorého predplatenie by rázom dávalo ešte väčší zmysel. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.