Apple nás na WWDC 2024 opäť prekvapil inováciami, ktoré sa týkali snáď každého jedného zariadenia a operačného systému. Zatiaľ čo minulý rok firma predstavila technológiu adaptívneho audia pre AirPods Pro 2 v iOS 17, tento rok s príchodom novšieho operačného systému iOS 18 ju dokázala ešte vylepšiť. Používatelia si ju vďaka tomu môžu oveľa detailnejšie prispôsobiť.

Čo je to Adaptive Audio v AirPods Pro 2

Pre tých čo technológiu Adaptive audio nepoznajú, v podstate ide o adaptívne potláčanie okolitých zvukov, ktoré kombinuje transparentný režim a ANC v rôznych prostrediach.

Pomocou tejto užitočnej novinky si môžete užívať svoje obľúbené skladby, prípadne konverzácie v tej najvyššej kvalite a pokoji a keď je to potrebné, slúchadlá vám dajú informáciu o dôležitých zvukoch z vášho okolia.

Čo nové prináša iOS 18 pre Adaptive Audio? 

Adaptive Audio bolo doteraz dostupné bez akejkoľvek možnosti dodatočného nastavenia alebo prispôsobenia používateľom.

To sa, ale mení, nakoľko Apple pridal do nastavení AirPods novú položku „Customize Adaptive Audio“ (Prispôsobenie adaptívneho zvuku), vďaka ktorej si viete regulovať rôzne úrovne šumu pomocou posuvníka, čím môžete dosiahnuť ideálnu rovnováhu medzi transparentnosťou a potláčaním šumu.

AirPods Pro 2 a iOS 18
Zdroj: Macrumors

Tieto nové nastavenia budú mať vplyv aj na funkciu personalizovaného zvuku, čo je možnosť, ktorá automaticky prispôsobí hlasitosť podľa vašich preferencií a okolitého prostredia. Príchod týchto vylepšení na jeseň poteší všetkých používateľov AirPods Pro 2, keďže budú dostupné aj v iPadOS 18 a macOS Sequoia.

Apple opäť dokazuje, že vie, ako priniesť na trh inovatívne funkcie, ktoré zlepšujú každodenný život. Zároveň je to ďalší dôkaz toho, že zariadenia sa neustále zlepšujú. Spomínané AirPods Pro 2, ktoré dnes po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 219 € toho dokážu oveľa viac, ako v čase uvedenia na trh. Len tak ďalej.

Poznámka: Vyššie uvedené funkcie sú k dispozícii iba pre AirPods Pro 2, ktoré majú nainštalovaný najnovší firmvér.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Dámy a páni, takto bude vyzerať iPhone 14 Pro - procesor A16 Bionic, 2 TB úložiska a úplne nový dizajn
Môže ťa zaujímať
- Reklama -