Ešte v novembri 2021 sme vám ukázali interaktívny koncept Apple Car, pri ktorého návrhu boli využité výhradne patenty od spoločnosti Apple. Vozidlo typu SUV si ale vyslúžilo obrovské množstvo kritiky zo strany fanúšikov, ktorým sa jeho kontroverzné tvary nepáčili.

Všetko by ale mohol napraviť koncept od dizajnéra Mihaia Panaitescua, o ktorom informoval portál Yankodesign. Jeho limuzína s modernými tvarmi vyzerá luxusne a športovo. Rovnako tak zohľadňuje štýl technologického giganta.

Vozidlo Apple AVA je inšpirované iPhonom 13 a patentami spoločnosti Apple

Apple Car
Zdroj: YankoDesign / Mihai Panaitescu

Je pomerne bežné, že vizualizácie futuristických vozidiel, ktoré by mohla v budúcnosti predstaviť spoločnosť Apple vyzerajú zvláštne a ľuďom sa nepáčia. Dnešný koncept, ktorý nesie názov „Apple AVA“ je však inou šálkou kávy.

Autor dizajnu ho zasadil do roku 2026, ktorý by sa približne mohol zhodovať s reálnym časovým plánom, kedy by Apple Car mohol prísť na trh.

Apple Car
Zdroj: YankoDesign / Mihai Panaitescu

Vozidlo využíva typickú tvarovú siluetu v prednej a zadnej časti, pričom ich obe prepája plynulou estetikou a zaoblenými hranami.

Celé to skrátka pôsobí veľmi pokojne, exkluzívne a tiež športovo. Ide o vozidlo, ktoré by ste si pravdepodobne aj vy radi zašoférovali. Tvorca tiež priznal, že sa pri dizajne konceptu Apple AVA inšpiroval dizajnom iPhonu 13.

Panoramatická sklenená strecha a tvar pripomínajúci Magic Mouse

Apple Car
Zdroj: YankoDesign / Mihai Panaitescu

Keď sa pozrite na vozidlo ako také, určite vám okamžite strhne zrak jeho obrovská sklenená panoramatická strecha. Pri vzdialenom pohľade vám dokonca môže pripomínať Magic Mouse, ktorá je vo vrchnej časti pokrytá práve sklom.

Tento materiál spoločnosť Apple na svojich produktoch obľubuje a určite s ním nebude šetriť ani na vlastnom vozidle. Je to filozofia dizajnu technologického giganta, ktorá sa s nim tiahne už desiatky rokov.

Apple Car
Zdroj: YankoDesign / Mihai Panaitescu

Za pozornosť tiež stoja unikátne disky kolies, strieborný metalický povrch či ultramoderné predné a zadné svetlá, ktoré sú vsadené v špeciálnej maske.

Všimnite si, že Apple AVA nemá skoro žiadne chladenie, pretože sa s vysokou pravdepodobnosťou bude jednať o elektromobil a tak pod kapotou nenájdeme žiaden spaľovací motor.

Napriek tomu je ale toto vozidlo dizajnovo riešené tak, aby vás na ňom nevyrušovali žiadne senzory, kamery a podobne. Je to skrátka čisté a uhladené rovnako, ako by sme to od spoločnosti Apple očakávali.

Apple Car
Zdroj: YankoDesign / Mihai Panaitescu

Interiér vozidla žiaľ autor neukázal, no kto vie. Možno na ňom v týchto chvíľach pracuje a zverejní ho neskôr. Z exteriérových pohľadov je ale jasné, že Apple AVA je vozidlo pre štyroch pasažierov a pravdepodobne ponúkne režim čisto autonómnej jazdy. Pred vodičom a spolujazdcom sa nachádza iba veľká obrazovka. Volant by ste tu hľadali márne.

Apple Car
Zdroj: YankoDesign / Mihai Panaitescu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple je opäť najhodnotnejšia značka sveta!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -