Tretia séria seriálu For All Mankind je už dostupná na Apple TV+ a tentoraz sa sci-fi dráma odohráva v 90. rokoch minulého storočia. Jej hlavnou postavou je miliardár, ktorý chce preskúmať Mars.

Už v prvých dvoch epizódach tejto série si niektorí diváci všimli, že sa v seriáli objavil veľmi starý produkt spoločnosti Apple – Newton MessagePad. Tvorcovia však išli ďalej a toto zariadenie vylepšili o funkciu, ktorú nikdy predtým neponúkalo. Nakoľko ale ide o sci-fi, mohli si to dovoliť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Producenti prišli s nápadom, aby postavy používali Newton na videohovory. Samozrejme, nikdy to nebolo možné, ale určite je zábavné vidieť, ako mohla vyzerať raná verzia FaceTime spred takmer tridsiatich rokov.

Ben McGinnis, jeden z producentov seriálu For All Mankind, sa na Twitteri podelil o informácie a zábery, ako sa natáčali scény, v ktorých sa na videohovory používal počítač Newton MessagePad.

Podľa McGinnisa tím vytvoril špeciálne puzdro a falošné príslušenstvo, ktoré je v podstate externou webovou kamerou, ktorú možno pripojiť k zariadeniu Newton MessagePad. Zatiaľ čo niektoré scény zobrazujú klasické rozhranie Newton, tie s videohovormi boli vytvorené pomocou iPhonu.

Newton MessagePad bol osobný digitálny asistent, ktorý spoločnosť Apple vydala v roku 1993. Zariadenie sa ovládalo stylusom a malo funkciu rozpoznávania rukopisu, takže používatelia si mohli ľahko robiť poznámky (rovnako ako dnes na iPade). Newton mal inteligentné funkcie, ako napríklad zabudovanú kalkulačku, kalendár a dokonca aj e-mailového klienta.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Zariadenie predstavil vtedajší výkonný riaditeľ spoločnosti Apple John Sculley v čase, keď bol Jobs zo spoločnosti prepustený. Akonáhle sa však novátor vrátil, Newton bolo jedno z prvých zariadení, ktoré v rámci opatrení zrušil. Firma totiž zažívala veľmi zlú finančnú situáciu a bola iba krôčik k tomu, aby skrachovala. Newton však bol starý a nie príliš úspešný. Preto ho nemalo zmysel ďalej živiť podobne, ako nedávno zrušený iPod.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -