Pravdepodobne nie je technologické médium, ktoré by vás v uplynulom roku neinformovalo o akútnom nedostatku polovodičov. Práve problémy pri ich výrobe spôsobovali, že niektoré elektronické produkty neboli skladom. Apple samozrejme taktiež pocítilo krízu, no zdá sa, že si s ňou dokázalo poradiť.

Firma podľa najnovších informácií, ktoré prezradila svojim investorom, dosiahla v priebehu štvrtého štvrťroka 2021 tržby vo výške až 123,95 miliardy dolárov. A ak vás zaujíma zisk, ten bol taktiež extrémne vysoký. Applu z vyššie uvedenej čiastky zostalo až 34,6 miliardy dolárov.

Uvedené informácie znamenajú, že všetky produkty sa predávali ako na bežiacom páse. A podľa toho, čo zverejnila spoločnosť Apple sa na trhu nenašiel jediný segment, v ktorom by medziročne strácala.

Predaje jednotlivých produktov rástli aj napriek kríze 

Apple PRODUCT(RED)

  • iPhone: 71,6 miliardy USD, oproti 65,5 miliardy USD v rovnakom štvrťroku 2020.
  • Mac: 10,8 miliardy USD, čo je nárast z 8,6 miliardy USD v rovnakom štvrťroku 2020.
  • Nositeľné zariadenia, domácnosť a príslušenstvo: 14,7 miliardy USD, oproti 12,9 miliardy USD v rovnakom štvrťroku 2020.
  • Služby: 19,5 miliardy USD, oproti 15,7 miliardy USD v rovnakom štvrťroku 2020.

Ako môžete vidieť sami, séria iPhonu 13 bola pravdepodobne must-have produktom, keď príjmy z jej predaja dokázali prekonať aj rok 2020. V tom totiž prišiel iPhone 12 na trh o cca 1-2 mesiace neskôr a väčšina jeho predajov sa presunula do Q4 (mesiace október, november a december).

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

No a pokiaľ si myslíte, že spoločnosť Apple už nemá kam rásť, tak ste opäť na omyle. Technologický gigant totiž v roku 2022 chystá produktovú ofenzívu a predstaví nám rekordný počet nových zariadení. Máme sa teda na čo tešiť!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.