AirTag sa stal od svojho debutu v roku 2021 populárnym prostriedkom, ako označovať a následne sledovať zariadenia, batožinu či iné predmety. Od jeho predstavenia prešli už dva roky a preto kalifornská spoločnosť pracuje na upgrade, ktorého sa dočkáme čoskoro.

Možno si poviete, že v prípade tak „jednoduchého“ produktu, akým je AirTag, toho Apple v prípade druhej generácie veľa nevymyslí. Gigant z Cupertina si však chystá niekoľko príjemných zmien, ktoré posunú lokátor na ešte vyššiu úroveň.

V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili súhrn všekých leakov a informácií, ktoré doposiaľ vyplávali na povrch. Toto všetko prinesie nový AirTag 2.

Overený dizajn bez zmien

V prípade tvaru a celkového dizajnu sa pravdepodobne žiadnych zmien nedočkáme. AirTag preto bude aj naďalej dostupný vo forme bielej placky, aj keď niektorí analytici poukazovali na zmenu veľkosti. Na stole je aj možné zavedenie niekoľkých farebných variácií.

AirTag v zľave
Zdroj: Unsplash / Mark Chan / Onur Binay (úprava redakcie)

Používatelia sa sťažovali na to, ako ľahko sa dá dostať k batérii AirTagu. Tento nedostatok sa javil, ako nebezpečný pre deti. Je teda možné, že Apple mierne zmení komplexnosť  otvárania zariadenia a prístupu ku jeho batérii. Teoreticky môže pribudnúť detská poistka.

Integrácia pre headset Apple Vision Pro

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua bude AirTag integrovaný s náhlavnou súpravou Vision Pro, ako súčasť priestorového ekosystému. Žiadnych podrobností sme sa však v tejto kategórii únikov nedočkali. Kuo spomína len tieto dve možnosti.

Prvou je prenos informácií cez ultraširokopásmový čip v AirTagu o polohe náhlavnej súpravy, čo by malo slúžiť pre rozšírené funkcie v priestore. Možnosťou je aj prínos funkcií pre nové rozhranie, vďaka ktorému bude možné sledovať predmety a zariadenia vo virtuálnej realite.

Zdroj: Apple

Vylepšený ultraširokopásmový čip

Spoločnosť Apple údajne pridá do iPhonu 15 aj vylepšený širokopásmový Ultra Wideband čip. Rovnakého scenára by sa mal dočkať aj pri AirTag druhej generácie. Integrácia čipu U1 by mohla priniesť lepšiu presnosť pri určovaní polohy a vyššiu účinnosť pre menšiu spotrebu energie.

Kedy dorazí AirTag 2 na trh? 

V prípade dátumu predstavenia sa v komunite leakerov a analytikov stále vedú obsiahle debaty. Isté však je, že v tomto roku nový AirTag neuvidíme. Najviac pravdepodobným časovým oknom pre jeho uvedenie na trh je koniec roka 2024. Tým pádom by sme sa upgradu jablkového lokátora dočkali po troch rokoch od premiéry prvej generácie.

Apple AirTag a iPhone 12 fialovej farby
Zdroj: Macrumors

Pokiaľ si teda chcete kúpiť AirTag, určite sa zatiaľ neoplatí čakať na nástupcu. Po kliknutí na tento odkaz ho získate od 34,5 € namiesto 39 €. Rovnako si môžete kúpiť aj balenie štyroch kusov, ktoré po kliknutí na tento odkaz vychádza na 111, namiesto 129 €.

Aké novinky alebo vylepšenia by ste v prípade druheje generácie AirTagu uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Na dovolenku bez AirTagu nechoďte. Jeden kus môže stáť po zľave už 28 €

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -