Spoločnosť Apple sa v noci postarala o predstavenie novej generácie svojho all-in-one desktopu. Ten čakal na svoj upgrade viac ako dva roky a musíme skonštatovať, že výsledok stojí za to.

V prípade vizuálu sme dočkali len malých kozmetických zmien, ktoré napokon aj tak nie sú veľmi viditeľné. Vo vnútri sú však hardvérové vylepšenia výrazné a ocení ich každý budúci používateľ tohto populárneho 24″ počítača. Okrem hlavnej hviezdy v podobe čipu Apple Silicon M3 sa tu objavilo aj niekoľko ďalších zaujímavých vychytávok. Povieme si o nich v texte nižšie.

Nové možnosti konektivity aj vyššia konfigurácia pamäte

Nový iMac 24″ má rovnaký dizajn a farby ako jeho predchodca, no vďaka čipu M3 je teraz možné navýšiť jeho unifikovanú pamäť až na 24 GB RAM. V prípade verzie s čipom M1 bol maximálny limit 16 GB RAM.

O čom Apple počas eventu Scary Fast veľa nehovoril, je podpora konektivity. Stroj navyše pridal podporu novšej technológie Wi-Fi 6E, ktorá umožňuje iMacu pripojiť sa k sieťam s frekvenciou 6GHz. Okrem toho dorazila aj podpora Bluetooth 5.3 pre lepšiu konektivitu a dosah.

Čip M3 je postavený na rovnakej technológii ako A17 Pro, ktorý sa nachádza v iPhone 15 Pro. Je to prvý Apple čip pre počítače Mac založený na 3 nm architektúre. Okrem šialeného výkonu, ktorý umožňuje vyššiu rýchlosť či hardvérové využitie ray-tracingu však má aj výrazný vplyv na šetrenie energie.

Zdroj: Apple

Nový iMac 24″ je dostupný na predobjednávku už dnes, pričom prví zákazníci by sa ho mali dočkať o týždeň, konkrétne 7. novembra. Ak sa chcete dozvedieť, koľko zaplatíte za jednotlivé konfigurácie, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli slovenské ceny iMacu 24″ (2023).

Prečítajte si tiež  Apple predstavil nový MacBook Pro: Najlepší počítač sveta má procesory zo série M3

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -