Minulý týždeň sme sa dočkali oficiálneho príchodu systému iOS 16, ktorý je dostupný pre všetkých používateľov. Nie všetkým záujemcom o novú aktualizáciu sa však systém pozdáva a niet sa čomu čudovať. Početné bugy a chyby nie sú pri upgradoch ničím zvláštnym, čo chápe aj samotná spoločnosť Apple. Z tohto dôvodu existuje možnosť downgradu na iOS 15, ktorú môžete využiť aj vy.

Prečítajte si tiež  Toto je test výdrže batérie iOS 16. Výsledkom nebudete veriť

Nová aktualizácia iOS 16 prichádza s niekoľkými zmenami a vychytávkami, ktoré Apple predstavilo ešte počas júnovej konferencie WWDC 2022. Niektoré z noviniek ako napríklad Live Activities na zamknutej obrazovke sa však ešte stále nedostali do oficiálnej verzie. To by sa malo ale už čoskoro zmeniť. Ak si chcete počkať na odladenejšiu verziu systému, môžete využiť možnosť návratu k iOS 15.

Pri návrate na predošlú verziu systému to ale nie je až tak jednoduché. Apple totiž prestalo ponúkať verziu 15.6.1 na downgrade, kvôli bezpečnostným chybám. Spoločnosť Apple namiesto toho minulý týždeň vydala iOS 15.7 s opravami systému pre používateľov, ktorí ešte nechcú prechádzať na iOS 16.

Operačný systém iOS 16 dostupnosť na Slovensku
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Downgrade na predošlú verziu systému ale nie je možné uskutočniť priamo z iPhonu. Pre downgrade je nutné pripojiť smartfón k Macu alebo PC a manuálne vybrať backup systému, ktorý chcete nainštalovať.

Nie je to prvýkrát, čo Apple ponúka možnosť zotrvania na staršej verzii iOS. Minulý rok, keď bol k dispozícii iOS 15, sa používatelia mohli rozhodnúť zostať na iOS 14 dlhšie, kým preň Apple stále vydával bezpečnostné aktualizácie. Spoločnosť však túto možnosť o niekoľko mesiacov neskôr zrušila. Podobný scenár je očakávaný aj v prípade systému iOS 16.

Prečítajte si tiež  S inštaláciou iOS 16 určite neváhajte. Je to kvôli vašej bezpečnosti

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here