Spoločnosť Apple sa možno už čoskoro vhrne do novej kategórie zariadení. Gigant z Cupertina zrýchľuje vývoj inteligentného prsteňa, ktorým chce konkurovať spoločnostiam ako Oura Healt Oy a Samsung.

Spoločnosť Apple sa s myšlienkou nositeľného prsteňa pohráva už roky, o čom svedčí aj niekoľko desiatok patentov, ktoré jej boli v uplynutom čase pridelené. Vzhľadom na to, že Samsung sa chystá uviesť na trh svoj vlastný produkt z tohoto súdka, mohol by to motivovať technologického giganta z Cupertina.

Podľa portálu Electronic Times Apple pozorne sleduje trh a uvažuje o zakomponovaní inteligentného prsteňa do svojho ekosystému. Toto zariadenie by mohlo byť populárnou a menej rušivou alternatívou hodiniek Apple Watch.

Inteligentný prsteň od Apple je v štádiu vývoja

Apple túto myšlienku vážne zvažuje ako rozšírenie svojho radu nositeľnej elektroniky a čoraz častejšie žiada o patenty súvisiace so zariadením s podporou NFC, ktoré sa nosí na prste. Okrem veľkosti by však prsteň mohol potešiť hneď v niekoľkých ďalších faktoroch, ako napríklad vo výdrži batérie alebo pohodlnejšom nosení počas spánku.

Inteligentný prsteň od Apple
Zdroj: Bing AI

Táto fáma prichádza presne v čase, keď sa spoločnosť Samsung pripravuje na predstavenie svojho prsteňa Galaxy Ring v priebehu júla. Išlo by tak o priamu odpoveď juhokórejskému konkurentovi a snahu o prebranie potenciálnych zákazníkov, ktorí rozmýšľajú nad kúpou obdobného produktu.

Okrem údajnej schopnosti merať prietok krvi sa očakáva, že Galaxy Ring bude mať aj funkciu monitorovania EKG, sledovania spánku a funkcie na ovládanie iných zariadení a vykonávanie bezdrôtových platieb na diaľku. V tomto segmente je zatiaľ neohrozenou jednotkou fínsky Oura Ring. Podobnou cestou by sa však mohla vybrať aj spoločnosť Apple.

Inteligentný prsteň by mohol v mnohom nahradiť Apple Watch

Hoci spoločnosť Apple zatiaľ neuvádza bližšie informácie vo svojich patentoch, prsteň by mohol spolupracovať so širokou škálou ďalších produktov. V patentových prihláškach sa uvádza, že prsteň by mohol slúžiť aj ako autentifikátor na overenie totožnosti alebo ako prostriedok na platenie na štýl Apple Watch.

Oura Ring v čiernej farbe
Zdroj: Unsplash / Jaromír Kavan

Prsteň by tiež mohol slúžiť ako nenápadné a pohodlné zariadenie, ktoré by upozorňovalo používateľa na dôležité udalosti, alebo správy. Jemné ťuknutia na vnútornej strane prstenca by signalizovali nové oznámenia a notifikácie, podobne ako pri Apple Watch. Uvidíme, akým smerom sa Apple v tejto kategórii vyberie a kedy sa inteligentného prsteňa dočkáme.

Prečítajte si tiež  Ľudia nechcú Android a kupujú si iPhone. Apple zaznamenáva úspešný trend

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -