Téma skladacích zariadení od spoločnosti Apple opäť naberá na obrátkach. Zatiaľ čo konkurenční producenti disponujú skladacími smartfónmi už dlhšiu dobu, na prvú „skladačku“ z dielne kalifornského giganta stále netrpezlivo čakáme. Nové správy z dodávateľského reťazca poukazujú na obdobie, kedy by sme sa ho mohli dočkať.

Ak čakáte skladací iPhone v tomto alebo v budúcom roku, musíme vás sklamať. Apple podľa portálu DigiTimes odsunul jeho debut na rok 2027. Tento posun je dôsledkom technických výziev, najmä pri zabezpečovaní komponentov pre nový typ zariadenia. Tie totiž musia spĺňať normy Apple, ktoré sú v porovnaní s inými spoločnosťami oveľa prísnejšie.

Pôvodne sa odhadovalo, že Apple by mohol vyrukovať so skladacím iPhonom na trh už v štvrtom kvartáli roku 2026. Tento časový úsek však bol prehodnotený a po novom by mal byť termín stanovený na rok 2027.

iPhone nebude jediným zariadením so skladacou obrazovkou

Skladací iPad
Zdroj: YouTube / repreid (snímka obrazovky)

Apple momentálne pracuje na dvoch prototypoch skladacích smartfónov, ktoré sa skladajú do horizontálnej polohy. Očakávaný skladací iPhone by mal disponovať 6″ vonkajším displejom a 8″ hlavným displejom.

To však ani zďaleka nie je všetko. Gigant z Cupertina totiž už dlhšie zvažuje vývoj 7″ až 8″ zariadenie, ktoré by mohlo v budúcnosti nahradiť iPad mini. Je teda možné, že ešte pred skladacím iPhonom sa dočkáme tabletu s otváracou obrazovkou, ktorý sa chopí úlohy pioniera v segmente skladacích zariadení od Apple.

Skladací iPad bude využívať technológiu materiálov z uhlíkových vlákien, aby bol ľahký a odolný. Apple sa zrejme uchýli k tejto taktike hlavne z dôvodu, že v prípade väčšej obrazovky iPadu bude zloženie komponentov o niečo jednoduchšie.

Spoločnosť si tak pripraví pôdu pre príchod ďalších skladacích zariadení a pokúsi sa vychytať všetky muchy ešte pred príchodom iPhonu so skladacou obrazovkou.

Skladací iPad a iPad mini 6
Zdroj: Bing AI, SvetApple (úprava redakcie)

Apple pracuje na revolučnom displeji bez kompromisov

Apple sa momentálne snaží vyriešiť problém so záhybom, ktorý vzniká v strede displeja pri skladaní. Patentové prihlášky poukazujú na vývoj pántu, ktorý by tento neduh dokázal odstrániť.

Spoločnosť tiež skúma použitie polymérových materiálov, ako sú silikón alebo akrylát, na vyplnenie panelov a zníženie problémov s odrazom svetla. Toto úsilie naznačuje, že Apple je odhodlaný prekonať technické prekážky a priniesť na trh inovatívne skladacie zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť súčasný trh so smartfónmi.

Prečítajte si tiež  Apple vyriešil najväčší problém skladacieho iPhonu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.