Náhlavná súprava od spoločnosti Apple bude údajne najkomplikovanejším hardvérovým produktom, aký kedy táto firma vyrobila. S uvedeným faktom sa pochopiteľne spája aj niekoľko negatívnych javov, ktoré môžu ovplyvniť používanie zariadenia.

Hoci na trhu už roky figurujú rôzne headsety pre virtuálnu realitu od iných značiek, zariadenie od Apple bude vo viacerých oblastiach výnimočné. Okrem vlastného operačného systému, ktorý dokonale zapadne do jablkového ekosystému, bude mať aj netradičný dizajn. Práve kvôli neobvyklému vizuálu je jeho výroba extrémne náročná a zároveň aj drahá.

Headset sa vyznačuje netradičným zakriveným dizajnom, ale aj ultranízkou hmotnosťou. Práve to je dôvodom náročných produkčných postupov. Problémy sa však môžu prejavovať aj pri každodennom nosení.

S okuliarmi či šošovkami si ho neužijete

Zakrivené sklo s okrajmi obalenými hladkým hliníkovým rámom, budú iba o niečo hrubšie ako iPhone. Tenký profil si vyžaduje, aby si používatelia, ktorí nosia okuliare, kúpili šošovky na predpis. Aj v tomto prípade to však môže byť problém, nakoľko obraz bude príliš blízko očí a kvôli šošovkám môže byť skreslený.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: Appleinsider

Spoločnosť Apple musela taktiež vyvinúť prvú ohnutú základnú dosku svojho druhu, aby sa zmestila do vonkajšieho plášťa náhlavnej súpravy.

Vo vnútri headsetu sa používajú uhlíkové vlákna na spevnenie konštrukcie bez toho, aby sa zvýšila jej hmotnosť. Práve vďaka takýmto vlastnostiam sa výrazne zvýši aj cena finálneho produktu, ktorá bude údajne atakovať hranicu 3 000 dolárov.

Headset bude na výrobu extrémne drahý

Výroba headsetu by sa mala pohybovať na cene okolo 1 500 dolárov za kus. Najdrahšími komponentmi zariadenia budú microLED displeje, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 280 do 320 dolárov.

Ďalšími nákladnými súčiastkami sú moduly kamery náhlavnej súpravy, ktoré stoja 160 dolárov. Odhaduje sa, že v headsete sa ich bude nachádzať až 14.

Nesmieme zabúdať ani na montáž, ktorá má stáť dokopy okolo 120 dolárov. Ku všetkým komponentov treba pripočítať aj cenu za rôzne spoje, menšie čipy a procesory, ktoré budú zodpovedné za komunikáciu všetkých prvkov v headsete.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider
Všetko o Apple VR/AR Headsete sa dozvieme už počas konania WWDC 23, ktorá bude prebiehať od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie, takže sa máme na čo tešiť.
Prečítajte si tiež  Apple Headset ľahko nezoženiete. Počet kusov bude spočiatku extrémne nízky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -