Spoločnosť Apple už čoskoro naskočí do rozbehnutého vlaku umelej inteligencie. Gigant z Kalifornie prinesie vlastné AI prvky v rámci systému iOS 18, kde sa dočkáme ich integrácie s hlasovou asistentkou Siri. Na jej vylepšenie použije Apple miliardy obrázkov, ktoré poslúžia ako tréningová časť vývoja pre rozoznávanie predmetov, objektov a textov.

Apple sa zameriava na posilnenie svojich AI modelov čoraz viac, keďže predstavenie iOS 18 sa nezadržateľne blíži. Podľa správ portálu Reuters naviaže spoločnosť Apple na spoluprácu s Photobucket, ktorá disponuje rozsiahlou databázou obrázkov. Tento krok sprístupní modelom viac ako 13 miliárd fotografií a videí, ktoré poslúžia ako vizuálne zdroje na trénovanie generatívnej AI.

Apple už onedlho predstaví svoju vlastnú umelú inteligenciu

Apple už predtým uzavrel dohodu so Shutterstockom na licencovanie miliónov obrázkov. Nová dohoda je predbežne vyčíslená na na 25 až 50 miliónov dolárov a svedčí o snahách Apple o etický prístup k dátam. Zdrojov má firma naozaj mnoho a preto sú očakávania naozaj veľké.

Predstavenie umelej inteligencie od Apple
Zdroj: DALL-E

Blížiaca sa aktualizácia iOS 18 bude predstavená po boku ostatných operačných systémov počas konferencie WWDC 2024. Developerská konferencia sa bude konať od pondelka 10. júna do piatka 14. júna.

Súčasťou konferencie majú byť stretnutia či laboratória, v ktorých sa budú môcť tvorcovia aplikácií a softvéru oboznámiť s novými funkciami, ktoré im dá Apple k dispozícii a oznámi ich v rámci hlavného eventu.

Ten by mal prebehnúť v pondelok 10. júna o 19:00 hodine nášho času. Určite si nezabudnite tento dátum poznačiť do svojho kalendára, pretože nás čakajú naozaj veľké veci.

Prečítajte si tiež  Na iPhone má prísť nový App Store od Apple. Zameria sa na umelú inteligenciu a predbehne Android

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJReuters
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.