Hoci sa spoločnosť Apple doteraz držala pri zemi, keď došlo na tému „umelá inteligencia„, čoskoro sa môže všetko zmeniť. Pri predstavení operačného systému iOS 18 na výročnej konferencii WWDC 2024 by sme sa mali dočkať aj prezentácie nových AI funkcií, ktorých súčasťou má byť aj exkluzívny obchod s aplikáciami zameranými na AI. Téme sa venoval portál Androidauthority.

Zahraničné médium upozorňuje na prebiehajúce rozhovory medzi spoločnosťami Apple a Google, prípadne Baidu, na základe ktorých by mohol technologický gigant z Cupertina integrovať rôzne modely AI priamo do ekosystému iPhonu. Ako podotkol Ben Reitzes, vedúci technologický výskumník spoločnosti Melius Research pre televíziu CNBC, historický prístup spoločnosti Apple často zahŕňal úzku spoluprácu s lídrami v odvetví s cieľom podporiť živý ekosystém pre svoje platformy.

Špekulácie naznačujú, že obchod s aplikáciami s umelou inteligenciou bude po prvýkrát spustený už v júni, čo sa zhoduje s dátumom konania WWDC 2024 (10 – 14. jún 2024).

Takisto sa s ním však môžeme stretnúť až v septembri, keď Apple oficiálne vydá iOS 18 a predstaví iPhone 16, ktorý môže mať takisto prvky generatívnej umelej inteligencie v rámci exkluzívnych funkcií. Predpokladá sa, že tie na starších modeloch nebudú podporované.

Umelá inteligencia sa dostane aj do Siri. Obchod zameraný na AI predbehne Android 

Siri iphone x
Unsplash / Omid Armin

Reitzes zdôrazňuje tiež to, že Apple zrejme zavedie hlbšiu integráciu umelej inteligencie do hlasového asistenta Siri, ktorý dnes pred svojou konkurenciou zaostáva. Vďaka AI má byť oveľa užitočnejší a schopnejší, ako dnes. Teoreticky by sme sa mohli dočkať aj podpory ďalších jazykov.

Krok vytvoriť špecializované trhovisko pre aplikácie zamerané na umelú inteligenciu by znamenal významné prvenstvo v odvetví a odlíšil by spoločnosť Apple od konkurencie so systémom Android, ktorá tiež integruje funkcie AI do svojich zariadení. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple sa ocitlo v rebríčku Fortune 500 na 3. mieste.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -