Spoločnosť Apple chystá svoju prvú tohtoročnú konferenciu s názvom Let Loose, ktorá sa bude konať už počas zajtrajšieho dňa a na Slovensku si ju pozrieme v netradičnom čase o 16:00 hodine nášho času (7:00 ráno tichomorského času).

Celý event prebehne online formou a naživo si ho budete môcť pozrieť buď cez oficiálny Apple YouTube kanál, alebo priamo na oficiálnych internetových stránkach Apple.com. Pred touto udalosťou sa na internete objavilo množstvo informácií ohľadom toho, čo by sa malo predstaviť a čo naopak nie. Koniec koncov, päť noviniek, ktoré zajtra na Let Loose skoro určite neuvidíme si môžete pozrieť v tomto článku.

To nám jasne značí, že Apple sa tu bude zameriavať na veľmi úzku skupinu produktov, čo potvrdil aj známy analytik a leaker Mark Gurman z Bloombergu, ktorý prezradil, aký dlhý bude event Let Loose. Mnohých to prekvapí.

Apple Event Let Loose bude nečakane krátky 

Zdroj: Apple

Aj keď majú podobné eventy spoločnosti Apple zvyčajne 45 minút a niekedy aj vyše hodiny, tentokrát sa budeme musieť uspokojiť s pomerne krátkou, približne 35 minútovou prezentáciou.

Hoci sa to môže zdať niekomu dosť netradičné, pravda je taká, že Apple urobil presne to isté aj pri svojom poslednom evente Scary Fast v októbri 2023, kedy predstavil počítače Mac s procesormi M3. Aj vtedy sme dostali len cca pol hodinové video.

Na prezentácii Let Loose Apple ukáže nové tablety. Konkrétne uvidíme vylepšený iPad Pro s OLED displejom a možno aj čipom M4.

Mnohých fanúšikov však bude viac zaujímať vylepšený iPad Air, ktorý by mal priniesť okrem nového procesora po prvýkrát aj väčší, 12,9″ displej. Apple samozrejme zachová aj 10,9″ verziu.

Zhrnutie noviniek, ktoré Apple predstaví na evente Let Loose 

Apple Event
Zdroj: Apple
  • iPad Pro: dva modely s čipom M4 (alebo M3), OLED displejmi, tenším hliníkovým rámom a menšími rámikmi okolo displeja, možnosťou výberu displeja s matnou povrchovou úpravou, predným fotoaparátom orientovaným na šírku, podporou MagSafe pripojenia a ďalšími vylepšeniami.
  • iPad Air: dva modely v 10,9″ a po prvýkrát aj 12,9″ prevedení s predným fotoaparátom orientovaným na šírku a pravdepodobne aj novým procesorom M2, alebo M3.
  • Magic Keyboard pre iPad: Nová klávesnica s exkluzívnym hliníkovým krytom, dizajnovými vylepšeniami a tiež väčším a pohodlnejším trackpadom.
  • Apple Pencil: S podporou haptickej spätnej väzby a novými gestami, vďaka ktorými bude jej používanie pohodlnejšie. Nová Apple Pencil môže podporovať aj Apple Vision Pro. Možno to však Apple oznámi až vtedy, keď na WWDC 2024 predstaví operačný systém VisionOS 2.
Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré dnes stiahneš zadarmo. (26.7.2019)

Máme sa na čo tešiť. Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, na ktorú z týchto noviniek sa zajtra najviac tešíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -