Správy o novom MacBooku Air a updatovanom MacBooku Pro 13″ ešte ani nevychladli, no Apple má podľa všetkého v pláne ešte jeden Mac s čipom M2. Nebude sa však jednať o zaužívaný model, nakoľko tento MacBook môže započať úplne nový modelový rad. Jeho odhadovaný príchod naznačil renomovaný analytik Ming-Chi Kuo.

Prečítajte si tiež  Nový čip M2 by sa už čoskoro mal dostať aj do modelovej rady iPad Pro

Nadchádzajúci notebook z produkcie giganta z Cupertina bude dostupný ako s čipom M2, tak aj s výkonnejšou verziou M2 Pro. Najväčším lákadlom má vyť väčšia obrazovka, ktorá dostane až 15″ a možnú integráciu niektorých (nie všetkých) prvkov, ktoré poznáme z MacBookov Pro súčasnej generácie.

Na stole je aj možnosť oživenia niekdajšieho 12″ laptopu, ktorý svojho času niesol jednoduché pomenovanie „MacBook“. Vzhľadom na tento fakt je možné, že Apple by predstavilo nový modelový rad s MacBookmi vo veľkostiach 12″ a 15″. Odhadovaný príchod na trh zatiaľ poukazuje na koniec budúceho roka alebo začiatok roka 2024.

Zdroj: MacRumors

V prípade nového 15-palcového MacBooku by sa konfigurácie s čipom M2 dodávali s novým dvojportovým 35 W napájacím adaptérom, zatiaľ čo konfigurácie s čipom M2 Pro by obdržali výkonnejší 67 W adaptér. Tento druh napájania je už teraz voliteľnou výbavou pre nový MacBook Air s čipom M2, ktorý sa na trh dostane budúci mesiac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -