Ako píše Macrumors, Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo štvrtok informoval, že spoločnosť Apple zvažuje uvedenie nového 12-palcového MacBooku, ktorý by sa mohol dostať na trh koncom roka 2023 alebo začiatkom roka 2024. Tieto tvrdenia potvrdil aj ďalší leaker prostredníctvom Twitteru.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Gurman vo svojej správe spomenul, že zatiaľ nie je jasné, či bude MacBook 12″ počítač nižšej strednej triedy alebo vyššej triedy rovnako, ako MacBook Pro. To je vcelku zaujímavá úvaha, nakoľko pôvodný 12″ MacBook z roku 2015 bol v podstate drahšou alternatívou v tom čase ešte zastaralého MacBooku Air bez Retina displeja.

Absolútne tak nesiahal do končín high-end zariadení, pretože mu to neumožňoval hardvér. To sa však s odstupom času zmenilo, nakoľko mu pomohla platforma Apple Sillicon. Dnes už môže byť Mac malý a tenký, no napriek tomu poskytne extrémny výkon a pôsobivú výdrž batérie na jediné nabitie.

2023 MacBook 12″ má dostať procesory M2 Pro a M2 Max 

Unsplash / Marcin Nowak

Známy leaker „Majin Bu“ medzitým prezradil, že tento 12″ model bude zastupovať práve 12″ verziu MacBooku Pro a vybavený môže byť čipmi M2 Pro a M2 Max budúcej generácie. To znie skoro neuveriteľne, no nie nemožne.

Gurman vo svojej správe napísal, že v ďalšom MacBooku Pro bude procesor M2 Max vybavený 12-jadrovým CPU a až 38-jadrovým GPU, zatiaľ čo M1 Max má v súčasnosti maximálne 10-jadrový CPU a 32-jadrový GPU.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

A aj keď sa vám nemusí zdať spojitosť drobného 12″ displeja a extrémneho výkonu ako reálna, netreba zabúdať, že spoločnosť Apple v dávnej minulosti už podobný produkt vyrábala. Bolo to konkrétne v roku 2000, keď sa na trh dostal 12″ PowerBook G4. Išlo práve o počítač, ktorý v tom čase spadal do kategórie high-end.

PowerBook G4 apple
PowerBook G4 z roku 2000, ktorý ponúkal ako vôbec prvý notebook od Apple 12″ displej (zdroj: Apple Computer).

V každom prípade však platí, že ARM procesory od Apple poskytujú pôsobivý výkon na watt, čím spoločnosti vydláždili cestu k uvedeniu ultraprenosných, výkonných MacBookov bez tepelných obmedzení procesorov Intel, ktoré spoločnosť používala v poslednom desaťročí.

Aj vďaka tomu je príchod 12″ MacBooku s extrémnym výkonom stále reálny a my veríme, že by mnohých fanúšikov potešil. Čo si o tom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -