Aj keď prebiehal event WWDC 2022 výhradne vo virtuálnej podobe, niektorí novinári boli prizvaní priamo do Cupertina, aby sa mohli pozrieť na to, ako vyzerá nový MacBook Air s procesorom M2 naživo. Apple sa tak pomaličky vracia späť do starých koľají, kedy boli takéto prehliadky zariadení hneď po predstavení samozrejmosťou.

Ako môžete vidieť sami, nový počítač je veľmi tenký a dizajnovo elegantný. Apple prepracovalo celý jeho vizuál, ktorý sa zásadne líši od predošlej generácie. Môže za to napríklad aj to, že už neponúka tak ostré hrany.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Takisto tu budúci majiteľ musí počítať s displejom, ktorý má výrez pre prednú kameru po vzore drahšieho a sofistikovanejšieho MacBooku Pro 14″ a 16″ z minulého roka. Veľkou výhodou pre používateľov bude ale nabíjanie za pomoci systému MagSafe a fantastická výdrž batérie.

Nie je lacný 

Nakoľko je novinka postavená na platforme ARM, používať na nej budete môcť úplne všetky funkcie, ktoré vám ponúka nový operačný systém macOS 13 Ventura.

Čo sa týka ceny, tak tá je trochu vyššia. Za najlacnejšie prevedenie MacBooku Air s čipom M2 zaplatíte na Slovenskom trhu 1499,00 €, avšak s príplatkami sa viete ľahko dostať aj na dvojnásobnú hranicu.

Musíte si teda veľmi dobre zvážiť, aký hardvér pri kúpe tohto počítača naozaj potrebujete. MacBook Air s čipom M2 síce pôsobí ako profesionálne náčinie, no v praxi neponúka oficiálnu podporu pre viac, ako jeden externý 6K displej pri frekvencii 60 Hz. A to je naozaj škoda.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -