Spoločnosť Apple v prípade novej aktualizácie iOS 18 nezabudola ani na svoju hudobnú platformu. Nový systém prinesie zásadné inovácie v aplikácii Hudba, ktoré sú zamerané na zlepšenie používateľskej skúsenosti pri vytváraní a spravovaní hudobných playlistov. Apple Music získa funkciu, ktorú používatelia Spotify dôverne poznajú.

Hlavnou novinkou je tlačidlo “Pridať skladby do zoznamu”, ktoré sa po novom nachádza na spodku obrazovky. Používateľom umožňuje pohodlne pridávať skladby do prehrávacieho zoznamu bez ich dodatočného vyhľadávania.

Platforma Apple Music sa v iOS 18 dočká výrazných zmien

V rámci iOS 18 bude taktiež možné vymazať celý zoznam jediným kliknutím, čo je výrazné zjednodušenie oproti predchádzajúcim verziám. Zmena aktuálne prehrávanej skladby je možná bez toho, aby došlo k zmiznutiu zoznamu. Pridanie tejto funkcie sa môže zdať ako zanedbateľná zmena, no v konečnom dôsledku pridáva na plynulosti celého procesu.

Ďalšou významnou zmenou je nahradenie možnosti “Prehrať ako poslednú” novou funkciou “Pridať do zoznamu”. Táto zmena umožňuje užívateľom pridať skladbu tak, aby sa prehrávala ihneď po aktuálnej skladbe, namiesto pridania na koniec zoznamu.

Apple Music v iOS 18
Zdroj: SvetApple, Reddit / r/iOSBeta (úprava redakcie)

Tieto aktualizácie prinášajú Apple Music bližšie k funkcionalite Spotify a verzii Apple Music pre Android. Jablková služba sa zároveň vracia k systému radenia, ktorý bol populárny v iOS 9.

iOS 18 je momentálne dostupný v beta verzii pre vývojárov zapojených do programu Apple Developer, pričom verejná beta verzia sa očakáva v júli. Oficiálne spustenie aktualizácie je naplánované na jeseň tohto roku. Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  Vyskúšal som iOS 18 beta: Odporúčam ju nainštalovať?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -