Spoločnosť Apple chce v budúcom roku predstaviť niekoľko nových verzií svojich zaraidení. Na zozname by nemali chýbať ani slúchadlá AirPods. Gigant z Cupertina pripravuje novú, v poradí už štvrtú generáciu základných AirPods, ktoré sa predvedú s množstvom noviniek.

Bližšie sa na túto tému pozrel známy analytik Mark Gurman z Bloombergu vo svojom najnovšom príspevku. AirPods 4 by mali doraziť v dvoch verziách, ktoré sa budú líšiť hlavne cenovou dostupnosťou. Apple chce týmto krokom nahradiť AirPods 3, ale aj staršie AirPods 2, ktoré stále predáva. Ich cena dnes na Slovensku štartuje na hranici 112 €.

AirPods štvrtej generácie dorazia už budúci rok

Slúchadlá budú mať mierne vynovený dizajn, ktorý bude predstavovať kombináciu súčasných AirPods a prémiových AirPods Pro s kratšími stopkami. AirPods 4 by tak mali lepšie sedieť v ušiach.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Zatiaľ sa však nevie, či Apple pridá do základného modelu aj silikónové štuple. To by totiž mohlo mať negatívny vplyv na predajnosť drahšieho modelu Pro.

AirPods USB-C
Zdroj: Trusted Reviews, MacRumors / úprava redakcie

Vylepšenia sa dočká aj nabíjacie puzdro, ktoré bude mať reproduktory pre sieť Find My a nabíjací port USB-C namiesto portu Lightning.

Drahšia verzia slúchadiel AirPods 4 bude mať naviac funkciu aktívneho potlačenia hluku (ANC), ktorá bola podobne, ako silikónové štuple doteraz vyhradená len pre AirPods Pro 1 / 2.

AirPods 4 by mali byť uvedené na trh v roku 2024, pravdepodobne počas septembrovej konferencie, na ktorej sa predstaví aj nový modelový rad iPhone 16.

Spoločnosť Apple v roku 2024 plánuje aj novú verziu slúchadiel high-endových AirPods Max. Je teda jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple začal predávať AirPods Pro puzdro s USB-C bez slúchadiel

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -