Koncom tohto roka by sme sa zo strany spoločnosti Apple mali dočkať predstavenia aspoň desiatich nových zariadení naprieč všetkými kategóriami. V talóne nebudú chýbať ani zástupcovia počítačov Mac.

Jedným z najočakávanejších produktov je stolový iMac, ktorý sa aktualizácie dočkal naposledy ešte v roku 2021. Od tej doby sme sa nedočkali žiadneho upgradu, no to sa už čoskoro môže zmeniť.

Gigant z Cupertina totiž pracuje na novom iMacu s displejom väčším ako 30 palcov, čo by bol doteraz najväčší počítač typu All-in-One od Apple. Spoločnosť by tak oživila časy, kedy ponúkala viacero desktopov v rôznych veľkostiach s niekoľkými výkonnostnými prevedeniami.

Na iMac 30″ si pravdepodobne ešte počkáme

Hoci predpoklady a leaky naznačujú, že Apple už na zariadení pracuje, jeho príchod je stále nejasný. Niektorí analytici sa zastávajú scenára, že počítač môže doraziť už na prelome rokov 2023 a 2024. Mark Gurman z agentúry Bloomberg to však tak ružovo nevidí.

iMac 2021 - svetapple.sk
Zdroj: SvetApple

Podľa Gurmana je Apple stále ešte iba v počiatočnom štádiu testovania obrazoviek, ktoré zavedie v novej generácii počítačov. Farebný iMac 24″ z roku 2021 tak ešte minimálne rok pobudne na zozname súčasných stolových počítačov od Apple sám.

Okrem toho je viac než pravdepodobné, že práve spomínaný 24″ iMac bude začiatkom budúceho roka aktualizovaný ešte neoznámeným čipom M3. Všetky aktuálne čipy Apple Silicon sa vyrábajú na základe 5 nm procesu spoločnosti TSMC, zatiaľ čo čip M3 by mal prejsť na 3 nm proces. To dopomôže k výraznému vylepšeniu výkonu a energetickej účinnosti.

Prečítajte si tiež  S novými Apple zariadeniami sa už čoskoro roztrhne vrece. Na toto všetko sa môžeme tešiť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -