O nových prírastkoch do radov jablkových tabletov sa hovorí už niekoľko mesiacov. Zdá sa, že dlhé čakanie sa už čoskoro skončí. Podľa najnovších informácií má Apple v pláne rozšíriť ponuku iPadov ešte do konca tohto mesiaca. Okrem nových high-endových iPadov Pro s OLED displejmi sa dočkáme aj nového iPadu Air. Ten okrem štandardnej verzie dorazí aj s obrovskou 12,9″ obrazovkou.

O potenciálnom termíne predstavenia sa v posledných dňoch špekuluje stále viac. najčastejšie skloňovaným dátumom sa stal 26. marec 2024. Práve v tento deň by sme sa podľa Instant Digital (cez portál Weibo) mali dočkať nových zariadení so systémom iPadOS.

Nové modely iPadov prinesú hromadu noviniek a inovácií

Zdroje z dodávateľského reťazca, na ktoré sú úniky odkázané naznačujú, že Apple by mohol tento deň využiť na oznámenie noviniek týkajúcich sa iPadov. Okrem samotných tabletov by sa mala ukázať aj nová ceruzka Apple Pencil a aktualizovaná klávesnica Magic Keyboard.

K tomuto vyjadreniu sa priklonil aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. V jednom zo svojich príspevkov potvrdil, že Apple má naozaj v pláne predstaviť novinky týkajúce sa iPadu na prelome marca a apríla. O konkrétny dátum sa však so svojimi čitateľmi nepodelil. Spomínaný 26. marec by ale odpovedal doterajším predpokladom.

iPad Pro s klávesnickou Magic Keyboard
Zdroj: MacRumors

Či už sa Apple odhodlá k predstaveniu svojich nových tabletov práve 26. marca alebo nie, je isté, že ich príchod je na spadnutie. Ak vás zaujímajú novinky, ktoré prinesie nová generácia iPadu Pro 2024, určite si nenechajte ujsť náš článok, kde sme sa venovali najočakávanejším vylepšeniam a funkciám.

Prečítajte si tiež  Apple pridá OLED displej aj do "stredného" iPadu Air. Je tu, ale háčik

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -