Apple Vision Pro ponúkne úplne nový rozmer pre jablkový ekosystém a to ako v prípade multimédií, tak aj po pracovnej stránke. Jedným z najväčších negatív náhlavnej súpravy je jej cenovka. Apple však plánuje vytvoriť lacnejšie verzie, čím chce ponúknuť tento zážitok širšiemu spektru používateľov.

Podľa správy portálu DigiTimes, ktorá vychádza z informácií z dodávateľského reťazca, pracuje Apple na niekoľkých rôznych verziách náhlavnej súpravy pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa všetky verzie dostali do finálnej produkcie. Apple však môže vychádzať z niekoľkých variantov, čo pomôže pri vývoji výsledného produktu.

Lacnejší headset Apple Vision Pro je na ceste

Predpokladá sa, že jedna z verzií, na ktorej Apple pracuje ponúkne vyššiu špecifikáciu a bude figurovať v úlohe prémiového zariadenia. Gigant z Cupertina však nezabúda ani na menej náročných používateľov. Práve z tohto dôvodu prinesie verziu, ktorá má byť lacnejším ekvivalentom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Cena lacnejšieho modelu bude do veľkej miery závisieť od toho, ako veľmi sa spoločnosti Apple podarí znížiť výrobné náklady. Na tento účel sa Apple zrejme snaží znížiť zoznam materiálov na polovicu toho, čo spoločnosť stojí Apple Vision Pro, ktorý predstavila na tohtoročnej konferencii WWDC.

Výroba vzoriek cenovo orientovanej verzie sa zrejme uskutoční v druhej polovici roka 2024, pričom uvedenie na trh sa očakáva v druhej polovici roka 2025.

Predbežné odhady a úniky hovoria o cenovke okolo 2 000 dolárov, čo je určite priaznivejšie ako v prípade originálnej verzie. Na oficiálne informácie si však budeme musieť ešte počkať.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro vás prenesie z obývačky priamo do hôr. Pozrite sa ako vyzerá prostredie systému

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -