Apple Vision Pro predstavuje revolučné zariadenie, ktoré by v budúcnosti malo zmeniť spôsob akým vnímame spotrebnú elektroniku. Napriek tomu však disponuje viacerými prvkami, ktoré nie sú vyriešené práve najlepším spôsobom. Apple chce na týchto negatívach zapracovať.

Jedným z najčastejšie kritizovaných rozhodnutí je zavedenie externej batérie, ktorá je pripojená káblom k náhlavnej súprave. Toto rozhodnutie bolo zrejme motivované znížením hmotnosti náhlavnej súpravy, no v konečnom dôsledku môže byť komplikáciou.

Zavedením externej batérie gigant z Cupertina vyriešil jeden problém, no postaral sa o ďalší. Spoločnosť Apple sa obávala, že zariadenie by bolo príliš ťažké v prednej časti, čo by mohlo zaťažovať krk.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Nová patentová prihláška spoločnosti Apple ponúka možné riešenie, ktoré sa inšpiruje náhlavnou súpravou Meta Quest.

Apple sa chce zamerať na riešenie hmotnosti náhlavnej súpravy

Napriek tomu, že Apple neumiestnil batériu priamo do headsetu, jeho váha je poriadne citeľná. Na privysokú hmotnosť sa v priebehu uplynulých mesiacov sťažovalo viacero vývojárov a novinárov.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple však učinila dve rozhodnutia v snahe tento problém riešiť. Prvým krokom bolo maximálne zmenšenie zariadenia. Druhou zmenou je spomínané pripojenie externej batérie, ktorá však nie je veľmi v súlade s filozofiou minimalistického dizajnu spoločnosti.

Spoločnosť Apple sa však stále obávala, že ťažisko vpredu by mohlo byť problémom. Jedno z možných riešení, ktoré Apple skúma je pridanie protizávažia.

Tento krok by samozrejme ešte viac zvýšil celkovú hmotnosť produktu, no vytvoril by lepšiu rovnováhu medzi prednou a zadnou časťou súpravy.

Dôležitou časťou problému nie je len hmotnosť, ale aj jej rozloženie. Väčšina komponentov sa nachádza v prednej časti náhlavnej súpravy, ktorá ju následne tlačí nadol. Tento tlak je hlavnou príčinou únavy krku, na ktorú sa sťažuje množstvo testerov.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy sa začne predávať Apple Vision Pro: Apple mešká so svojimi plánmi
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -