Kalifornská spoločnosť pracuje na množstve projektov, o ktorých vieme len veľmi málo. Dokonalým príkladom môže byť Apple Car, na ktorý čakáme už niekoľko rokov. Existujú však aj projekty, ktoré nie sú zahalené až tak veľkým rúškom tajomstva, ako napríklad Project Alaska.

Označenie tohto projektu patrí nadchádzajúcej druhej generácii náhlavnej súpravy AR/VR, ktorú Apple predstavil počas tohtoročnej konferencie WWDC. Nástupca Apple Vision Pro s interným názvom Alaska a identifikátorom N109 prinesie niekoľko zmien v porovnaní s pôvodným zariadením.

Po dizajnovej stránke sa produkt príliš nezmení. Druhá generácia Apple Vision Pro bude mať podobný vzhľad, s rovnakým zakrivením a umiestnením tlačidiel.

Niekoľko rozdielov však predsa len nájdeme. Nadchádzajúci model sa bude líšiť najmä v oblasti reproduktorov, popruhov na hlavu a ergonómie používania.

Apple chce zapracovať na ergonómii náhlavnej súpravy

Reproduktory na náhlavnej súprave už nebudú zaoblené ako na modeli prvej generácie, ale dostanú ploché vypracovanie, ktoré bude rovnomerne umiestnené pozdĺž celej dĺžky. Pribudne tiež možnosť pripojenia externých reproduktorov a ďalšieho audio príslušenstva.

Apple Vision Pro Headset
Zdroj: Apple / úprava redakcie

Horné vetracie otvory na náhlavnej súprave druhej generácie budú mať dve možné variácie. Jedna bude zhodná s vetracími otvormi na prvej generácii Apple Vision Pro a druhá bude obsahovať dva zhluky malých otvorov podobných reproduktorom.

Popruhy na náhlavnej súprave budú jednoduchšie a plochejšie ako na prvom modeli, čo by mohlo naznačovať, že zariadenie bude lacnejšie a ľahšie na výrobu. Nižšie sme zhrnuli ďalšie novinky, ktoré sú očakávané od druhej generácie produktu.

Apple Vision Pro druhej generácie prinesie tieto zmeny: 

  • Dvojicu Micro-OLED displejov
  • TrueDepth kameru
  • Infračervené osvetľovače pre slabé osvetlenie
  • Poloautomatické nastavenie vzdialenosti obrazu
  • Gyroskop
  • Kompas
  • Akcelerometer
  • Možnosť vstavanej batérie
Zdroj: Apple

Kalifornská spoločnosť však musí zapracovať aj na ďalších nedostatkoch. Jedným z nich bude zníženie hmotnosti. Podľa testerov je totiž súčasný produkt priťažký.

Súčasný model váži približne jeden kilogram, čo môže byť dosť veľký problém. Táto hmotnosť sa ukázala ako príliš veľká pre niektorých ľudí a to dokonca aj po krátkom použití. Recenzenti a vývojári sa v dôsledku toho sťažujú na bolesti krku a diskomfort pri používaní.

Prečítajte si tiež  Súboj virtuálnej reality: Meta sa na Apple svojim headsetom absolútne nechytá, tu je dôvod prečo

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -