Už túto jeseň by sme sa mali dočkať predstavenia hneď troch nových verzií jablkových hodiniek. Okrem očakávaných Series 8 by mali doraziť aj nové Apple Watch SE a taktiež odolnejšia verzia určená pre „extrémne športy“. Na poslednú spomenutú verziu si posvietil známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý približuje čo od nového modelu čakať.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 dostanú nové funkcie. Hodinky budú schopné detegovať horúčku

Nové zariadenie, ktoré bude určené pre športovcov, turistov a nadšencov cvičenia, ktorí pri nosení hodiniek Apple Watch zažívajú extrémnejšie podmienky, dostane hneď niekoľko vylepšení. Podľa odhadov sa bude jednať o hodinky s doteraz najväčšou uhlopriečkou. Pre porovnanie, súčasná verzia Apple Watch Series 7 disponuje 1,9″ displejom a nová športová verzia bude mať 2″ uhlopriečkou.

Športové hodinky budú mať približne o 7% väčšiu plochu obrazovky ako 45 mm Apple Watch Series 7 a rozlíšenie displeja 410 x 502 pixelov. Spoločnosť Apple tak môže využiť dodatočnú plochu displeja na to, aby na ciferníku hodiniek Apple Watch poskytla naraz viac fitnes metrík.

Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa

Zatiaľ nie je známe, ako bude Apple tieto nové hodinky nazývať, no ich príchod je takmer istý. Sport Series získajú zvýšenú odolnosť voči nárazom a ochranu v podobe kovového materiálu, ktorý je pevnejší ako hliník. Budú disponovať odolnejšou obrazovkou voči rozbitiu a budú mať aj väčšiu batériu, aby sa prispôsobili dlhšiemu času cvičenia.

Verzia hodiniek Apple Watch zameraná na šport sa bude predávať spolu so štandardnými hodinkami Apple Watch Series 8 plánovanými na koniec tohto roka a hodinkami Apple Watch SE, ktoré sa tiež majú dočkať obnovy v tomto roku. Okrem väčšieho tela a odolnejšieho puzdra bude športová edícia hodiniek Apple Watch fungovať rovnako ako ostatné Apple Watch a dostane rovnaké funkcie, aké prichádzajú do série 8.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 vydržia dlhšie na jedno nabitie. Apple použije svoj obľúbený trik

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -