Ešte pred začatím konferencie WWDC 2022 leaker Mark Gurman na základe vlastných zdrojov uviedol, že spoločnosť Apple pracuje na novom režime nízkej spotreby energie pre operačný systém watchOS 9.

Táto predpoveď sa žiaľ nenaplnila, nakoľko watchOS 9 nič podobné neobsahuje. Gurman sa teda ku svojmu pôvodnému vyjadreniu vrátil, pričom tentoraz doplnil, že režim nízkej spotreby bude exkluzivitou pre nové hodinky Apple Watch Series 8.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Vo svojom najnovšom príspevku pre Bloomberg špecifikoval, že stále očakáva príchod avizovanej funkcie neskôr v tomto roku. Podľa jeho slov však namiesto vylepšenia vo watchOS 9 bude táto novinka oznámená len ako jedno z viacerých vylepšení Apple Watch Series 8. Tie prídu na trh niekedy v septembri.

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Koncept Apple Watch Series 8 – Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Je síce pravda, že súčasné modely Apple Watch už majú režim úspory energie. Ako však určite viete, ten vypína takmer všetky funkcie zariadenia a zobrazuje iba čas, aby maximalizoval výdrž batérie.

Hoci sa to teda hodí v núdzových situáciách, praktické využitie je takmer nulové. Používatelia musia navyše hodinky Apple Watch pri odchode z tohto režimu reštartovať, aby mali prístup k aplikáciám a iným funkciám. To je dosť zdĺhavé a nepraktické.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Podľa pôvodnej správy Gurmana nový režim nízkej spotreby umožní používateľom naďalej používať aplikácie a funkcie hodiniek Apple Watch bez toho, aby vyčerpali príliš veľa energie.

Mal by fungovať podobne ako režim nízkej spotreby v iPhone, iPade či Macu, ktorý v podstate pozastavuje činnosti procesora na pozadí a znižuje výkon zariadenia. V tomto prípade by mohol obmedziť aj funkcie always-on displeja.

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Koncept Apple Watch Series 8 zo zadnej strany Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Nie je však zatiaľ jasné, prečo by spoločnosť Apple ponechala túto možnosť dostupnú výlučne pre Apple Watch Series 8, keďže sa hovorí, že tento model si ponechá rovnaký čip ako Apple Watch Series 7 a Apple Watch Series 6.

Čo očakávame od Apple Watch Series 8, ktoré prídu v septembri? 

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Koncept Apple Watch Series 8 v zelenej farbe – Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Na základe nedávnych únikov budú hodinky Apple Watch Series 8 v podstate len drobným upgradom v celej sérii. Okrem toho, že budú mať rovnaké vnútorné špecifikácie ako Apple Watch Series 7, ktoré sú napriek väčšej obrazovke takmer zhodné s ešte staršími Apple Watch Series 6 sa očakáva, že by mohli dostať nové farby a rovnako aj nový zdravotný senzor – pravdepodobne teplomer.

Apple údajne pracuje aj na „odolnej edícii“ Apple Watch Series 8, zameranej na extrémne športy a pracovné prostredia. Spoločnosť možno predstaví aj aktualizované hodinky Apple Watch SE 2. generácie s výkonnejším procesorom.

Apple Watch s odolným púzdrom na ruke
Apple Watch Series 8 Explorer Edition prídu už v septembri.

Keďže aktualizácie hardvéru budú tento rok minimálne, neprekvapí nás, keď si Apple ponechá niektoré softvérové funkcie, ako napríklad režim nízkej spotreby, exkluzívne pre nové modely Apple Watch Series 8 či SE 2. Týmto spôsobom by mohla firma nalákať na produkty viac záujemcov.

Čo prináša aktualizácia watchOS 9?

Pripravovaná aktualizácia obsahuje viacero nových ciferníkov, vylepšenú aplikáciu Workout s väčším množstvom údajov, novú aplikáciu na správu liekov, vylepšené monitorovanie spánku a plnohodnotnú aplikáciu Podcasty.

Používatelia Apple Watch Series 4 a novších modelov budú môcť aktualizovať na watchOS 9 na jeseň tohto roka. Vývojári si už teraz môžu vyskúšať beta verziu watchOS 9, zatiaľ čo prvá verejná beta bude k dispozícii neskôr v júli.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -