Stystém visionOS pre súpravu Vision Pro prišiel s úplne novými možnosťami, akými sa dá ovládať jablkový ekosystém. Spoločnosť Apple však nezabúda ani na možnosti externého príslušenstva, ktoré je možné k náhlavnej súprave pripojiť.

Prostredníctvom Bluetooth je možné k Apple Vision Pro pripojiť celý rad produktov, podobne ako k Macu či k iPadu. Spoločnosť Apple však v dokumente o podpore uvádza, že nemôže zaručiť, že príslušenstvo a zariadenia od výrobcov tretích strán budú fungovať stopercentne. Nakoľko však ide o absolútnu novinku, dá sa to pochopiť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Gigant z Cupertina zverejnil zoznam toho, čo bude kompatibilné. Ako už určite očakávate, v niektorých prípadoch sme sa dočkali iba podpory jablkových zariadení. Existuje však niekoľko výnimiek.

Slúchadlá AirPods/Beats

V prípade slúchadiel je podpora celkom jednoznačná. K Vision Pro sa dajú pripojiť všetky aktuálne slúchadlá AirPods a Beats. Apple odporúča AirPods Pro 2 s USB-C konektorom pre najlepší zvuk, pretože majú podporu formátu Lossless Audio a veľmi nízku oneskorenosť medzi zvukom a obrazom. V prípade starších AirPods môže nastať v tomto smere problém.

AirPods Pro v kombinácii s Vision Pro
Zdroj: Apple

Klávesnice

Vision Pro bude fungovať s väčšinou Bluetooth klávesníc od Apple a iných značiek. U starších zariadení však Apple neponúka podporu. Staršie klávesnice, ktoré nemajú vstavanú batériu jednoducho nepripojíte.

Systém visionOS disponuje virtuálnou klávesnicou, ktorá sa zobrazí v rozšírenej či virtuálnej realite. Pri dlhšom písaní alebo zadávaní komplexnejších hesiel to však nemusí byť úplne najpohodlnejšie riešenie. Väčšina používateľov preto ocení pripojenie externej klávesnice Magic Keyboard.

Klávesnica Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Myši a trackpady

Jedným z najväčších prekvapení v prípade Vision Pro je, že headset vôbec nepodporuje bluetooth myšky. Apple však ponúka riešenie, ktoré môže myš nahradiť. K súprave je totiž možné pripojiť Magic Trackpad s nabíjateľnou batériou. Staršie trackpady s vymeniteľnými batériami, alebo zariadenia tretích strán však podporované nie sú.

Ovládače a gamepady

Apple v dokumente uvádza, že systém visionOS je schopný spolupracovať so všetkými ovládačmi, ktoré fungujú s iPadom. K Vision Pro sa dajú pripojiť všetky Bluetooth ovládače s certifikátom Made for iPhone, rovnako ako v systéme macOS, iPadOS a iOS. Hry si tak užijete s Xbox Game Controllerom, alebo s ovládačom Dualsense pre PlayStation 5.

NBA2K na Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Zariadenia na počúvanie a naslúchadlá

K Vision Pro je možné pripojiť všetky načúvacie zariadenia, ktoré sú podporované v rámci systému iOS pre iPhone. Niektoré modely od spoločností ako Phonak, IQBud alebo Poco sú dokonca kompatibilné aj so slúchadlami.

Spoločnosť Apple chce v najbližších mesiacoch popracovať na rozšírení podpory pre príslušenstvo, ako aj na samotnom systéme visionOS. Na stole je aj niekoľko prototypov príslušenstva, o ktoré sa postará priamo Apple. Viac by sme sa mali dozvedieť v blízkej budúcnosti.

Apple Vision Pro rozhranie visionOS
Zdroj: Apple

Apple tiež chystá nové funkcie a nadstavbu operačného systému visionOS 2, ktorý pravdepodobne predvedie počas svojej prezentácie na konferencii WWDC 2024. Tá sa odohrá už v júni, preto sa určite máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro má síce biednu výdrž batérie, no tá ponúka jedno skryté prekvapenie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -