Apple Vision Pro je na trhu už niekoľko týždňov a za ten čas sa dočkal ako pochvalných reakcií, tak aj poriadnej dávky kritiky. Náhlavná súprava však môže byť okrem svojich multimediálnych schopností veľmi nápomocná aj vo svete medicíny. Dôkazom toho je brazílsky doktor Bruno Gobbato, ktorý ho použil pri operácii pacienta.

Headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu od Apple umožňuje chirurgom vidieť obrazové informácie vo veľkosti filmového plátna v reálnom čase počas operácie, čo im poskytuje lepší prehľad a detaily o operovanom mieste. Vision Pro dokáže vďaka týmto prednostiam zachraňovať ľudské životy.

Vision Pro pomáha lekárom pri operáciách

Gobbato vyslovil pochvalu na adresu dynamického rozsahu kamier Apple Vision Pro, ktoré fungujú výborne aj pri jasnom osvetlení v operačných sálach. Lekár tiež zdieľal video na YouTube, kde demonštruje, ako Vision Pro umožňuje súčasné zobrazenie poznámok, röntgenových snímok a priameho prenosu z kamery.

Apple Vision Pro pri operácii
Zdroj: YouTube / ombroecotovelo (snímka obrazovky)

Apple Vision Pro bol doktormi už niekoľkokrát označený za revolučný nástroj, ktorý môže zmeniť medicínu. Náhlavná súprava umožňuje lepšiu prípravu a presnosť pri roboticky asistovaných operáciách, ako aj pri skúmaní diagnóz či iných lekárskych úkonoch.

Aplikácia myMako od spoločnosti Stryker ďalej rozširuje možnosti chirurgov, umožňujúc im kedykoľvek vizualizovať a prezerať operačné plány pacientov.

Systém visionOS pre medicínu
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple chce limity Vision Pro ešte viac posunúť v budúcich generáciách zariadenia. Viac o novinkách a plánoch pre Apple Vision Pro by sme sa mali dozvedieť na konferencii WWDC 2024, ktorá prebehne začiatkom júna. Nechajme sa teda prekvapiť, čo si Apple pripraví.

Prečítajte si tiež  Je Apple Vision Pro nepoužiteľný? Zákazníkov z neho bolí hlava, krk a dokonca sa im robia monokle

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -