Náhlavnej súprave Apple Vision Pro boli niektoré aspekty vyčítané už pri jej predstavení. Zdá sa, že nedostatky sa ukazujú aj v praxi. Množstvo používateľov totiž hlási rôzne zdravotné ťažkosti, ktoré súvisia s používaním headsetu pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Najčastejšie hlásenými komplikáciami sú bolesti hlavy a krčnej chrbtice, no nájdu sa aj špecifickejšie problémy, ktoré vás prekvapia.

Emily Olmanová, ktorá zastáva pozíciu marketingovej šéfky v spoločnosti Hopscotch Interactive, opísala svoje skúsenosti s Apple Vision Pro. Pri používaní sa jej objavili na tvári monokle okolo očí, ktoré môžu súvisieť s nepohodlným vnútorným krytom súpravy. Ten je určený na zakrytie celej oblasti očí, aby do headsetu neprenikalo svetlo.

Tento prvok je špeciálne navrhnutý pre každého používateľa, no zdá sa, že aj napriek tomu môže byť nepohodlný a spôsobovať zdravotné ťažkosti.

Používanie Vision Pro je podľa mnohých majiteľov nepraktické

Najčastejšími problémami však sú bolesti hlavy a chrbta, čo môže súvisieť s váhou zariadenia. Už pri počiatočných testovacích fázach sa používatelia sťažovalo na fakt, že súprava je príliš ťažká. Niektorí z používateľov našli riešenie v upravených popruhoch alebo dodatočnom príslušenstve tretích strán.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Diskusné fórum Reddit sa stalo miestom pre ďalšie sťažnosti od používateľov, ktorí uviedli, že po používaní Vision Pro trpia chronickými bolesťami hlavy a únavou očí. Majitelia zariadenia však pripomínajú, že bolesti hlavy nemusia byť spôsobené iba častým používaním súpravy. Existuje však pravdepodobnosť, že to spolu súvisí.

Apple chce problémom predísť v budúcej generácii zariadenia

Apple sa k týmto sťažnostiam zatiaľ konkrétne nevyjadril. Spoločnosť však odkázala na pokyny pre používateľov, v ktorých sa odporúča robiť prestávky každých 20 až 30 minút počas používania, ako aj prerušiť používanie v prípade nevoľnosti.

Apple tiež radí, aby ľudia, ktorí zažívajú symptómy ako únavu očí, bolesti hlavy alebo iné bolesti nepokračovali v používaní Vision Pro.

Apple Vision Pro batéria
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Problém s hmotnosťou Vision Pro je jednou z tém, ktorú chce Apple vyriešiť v rámci budúcich generácií zariadenia. Tu však prichádza ku komplikáciám, keďže jedným z cieľov je tiež zabudovanie batérie priamo do headsetu, namiesto externého pripojenia.

Integráciou batérie do súpravy by sa však zvýšila jej váha, čím by sa dosiahol pravý opak. Uvidíme, ako sa s týmito komplikáciami Apple popasuje a akých zmien sa v budúcnosti dočkáme.

Prečítajte si tiež  Google Glass na tom pohoreli: Apple Vision Pro prináša obmedzenie, aby vývojári nemali prístup ku kamerám

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -