O blížiacej sa náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu z dielne Apple sa toho v posledných mesiacoch popísalo viac než dosť. Už čoskoro sa dozvieme, čo presne očakávané zariadenie prinesie.

Headset má byť vo výrobe, takže jeho predstavenie počas konferencie WWDC 2023 by už nemalo ohroziť v podstate nič. Hoci sa finálny produkt ešte ani zďaleka nepredviedol, testeri a analytici už načrtli, čo od neho môžeme očakávať.

O jeden z najkomplexnejších príspevkov na tému Apple VR/AR Headset sa podelil aj denník Wall Street Journal, ktorý má v spoločnosti Apple veľmi dobré kontakty. Podľa známeho portálu sa môžeme tešiť na zariadenie, aké sme v kategórii náhlavných súprav ešte nevideli. Apple skrátka predstaví revolúciu, ako sa patrí.

Apple vidí VR/AR Headset ako kľúčový produkt

Najväčší priestor plánovanej konferencie má byť venovaný práve headsetu, ktorým chce Apple rozpútať hotový ošiaľ v technologickom priemysle. Okrem samotných funkcií súpravy sa bude rozoberať aj funkcionalita a podpora softvéru, ktorá zohrá kľúčovú úlohu v boji s konkurenciou.

Náhlavná súprava od Apple - VR Headset
Zdroj: David Lewis / Marcus Kane

Funkcia headsetu bude rozdelená do dvoch hlavných kategórií. Vnútorná obrazovka sa bude sústreďovať na klasickú virtuálnu realitu, zatiaľ čo kamery smerujúce von by používateľom mali umožňovať zobrazenie reálneho sveta vo vnútri náhlavnej súpravy s prekrytím rozšírenej reality.

Podľa postrehov prvých testerov má náhlavná súprava pôsobiť netradičným, ba až experimentálnym dojmom. Tento efekt je spôsobený spojením viacerých kľúčových prvkov, ktoré poznáme z ostatných jablkových operačných systémov.

Prečítajte si tiež  Apple je v cieľovej rovinke. Očakávaný VR/AR Headset je takmer úplne hotový

Náhlavná súprava ponúkne obrovské množstvo obsahu

Najdôležitejšou funkciou na zozname podpory je, že náhlavná súprava bude schopná spúšťať väčšinu už existujúcich aplikácií, ktoré sú určené pre systémy iPadOS a iOS. Medzi natívnymi apkami nájdeme knihy, fotoaparát, Safari, poznámky, fotky, kontakty alebo počasie. Toto konkurencia nedokáže…

Pribudne aj nová aplikácia Wellness, ktorá sa pomocou pohlcujúcej grafiky a upokojujúcich zvukov zameria na meditáciu. Pôjde o podobnú záležitosť, akou je meditácia pre systém watchOS. Súčasťou bude aj aplikácia Fitness+ zameraná na cvičenie vo virtuálnej realite.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Náhlavná súprava bude takisto schopná spustiť tisíce súčasných aplikácií tretích strán pre iPad, ktoré sú k dispozícii v App Store. Vývojári však ešte predtým budú musieť vykonať úpravy na zabezpečenie špičkovej kompatibility.

V kategórii podporovaných funkcií pre headset nebude chýbať ani herná stránka. Apple podľa doterajších informácií kladie veľký dôraz na podporu AAA titulov.

Medzi ďalšie funkcie patria živé prenosy pre športové podujatia, alebo filmový a seriálový obsah. V tomto prípade bude mať používateľ pocit, ako by sa reálne nachádzal na basketbalovom či futbalovom zápase, alebo v 3D filme.

Zdá sa teda, že Apple Headset toho v praxi ponúkne viac ako dosť. Dajte nám vedieť do komentára, či už sa na tento produkt tešíte a čo od neho očakávate. Myslíte si, že má ambíciu na to, aby spôsobil revolúciu?

Prečítajte si tiež  Apple Headset je už vo výrobe. Predstavenie na WWDC 2023 je prakticky isté

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -