Apple sa včera postaral o aktualizácie iOS 17.1.1 a watchOS 10.1.1, ktoré priniesli opravy niekoľkých nepríjemných problémov v systémoch. V tesnom závese sa na rad dostal aj macOS, ktorý prišiel hneď v dvoch verziách.

Apple vydal hneď niekoľko verzií systému macOS

Aktualizácie zahŕňajú macOS Ventura 13.6.2 a macOS Sonoma 14.1.1. Obe majú dve rôzne zostavy. MacOS Ventura 13.6.2 zostava 22G320 je určená pre staršie počítače Mac, ktoré nemôžu byť aktualizované na macOS Sonoma a rieši chyby zabezpečenia. Zostava 22G2321 je dostupná výhradne pre MacBook Pro s čipom Apple Silicon M3.

Zdá sa, že niektoré 14″ MacBooky Pro s M3 boli pripravené na odoslanie už od začiatku júla, takže stále bežia na systéme macOS Ventura. Z nejakého dôvodu tieto MacBooky nemali možnosť prejsť na macOS Sonoma, čo by mala vyriešiť nová aktualizácia. Apple cih skrátka chcelo predstaviť už pred niekoľkými mesiacmi.

V neposlednom rade tu je aj MacOS Sonoma 14.1.1 so zostavou 23B81, ktorá je určená pre všetky počítače Mac, ktoré už podporujú macOS Sonoma mimo čipu M3. Tá sa takisto postarala o opravu chýb a zabezpečenia.

macOS Sonoma
Zdroj: Apple

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu macOS Sonoma 14.1 pre všetkých používateľov. Toto sú všetky novinky
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -