V posledných týždňoch sa čoraz častejšie objavujú správy o tom, že aj spoločnosť Apple pracuje na novom zariadení, ktoré bude prvým svojho druhu v jeho hardvérovej ponuke. Pôjde o inteligentný prsteň, ktorým chce gigant z Cupertina konkurovať spoločnostiam, ako Samsung alebo Oura. V nasledujúcich riadkoch sme zhrnuli najdôležitejšie informácie, ktoré sa týkajú tejto potenciálnej novinky.

Spoločnosť Apple sa s myšlienkou inteligentného prsteňa pohráva už roky, o čom svedčí aj niekoľko desiatok patentov, ktoré jej boli v uplynutom čase pridelené. Úniky však nikdy nenaznačovali, že by bolo uvedenie tejto technológie na trh tak blízko, ako práve dnes. Technologického giganta z Cupertina má ku tomuto kroku motivovať aktuálna situácia na trhu, kedy sa niektoré firmy doslova predbiehajú v tom, kto skôr ponúkne svoje riešenie inteligentného prestaň.

Inteligentný prsteň ako limitovaná náhrada Apple Watch

Podľa portálu Electronic Times Apple pozorne sleduje trh a uvažuje o zakomponovaní inteligentného prsteňa do svojho ekosystému. Toto zariadenie by mohlo byť populárnou a menej rušivou alternatívou hodiniek Apple Watch.

Prsteň by sa mal starať o monitorovanie vitálnych funkcií a zapisovať údaje o zdraví. Medzi najčastejšie funkcie patrí srdcový tep, aktivita, spánok a dýchanie, podobne ako hodinky Apple Watch. To však ani zďaleka nebude všetko.

Inteligentný prsteň od Apple
Zdroj: Bing AI

Apple zrejme prepojí prsteň aj s inými zariadeniami

Viaceré patentové prihlášky spoločnosti Apple naznačujú, že inteligentný prsteň nebude zameraný iba na monitorovanie zdravotných funkcií, ale zvládne toho oveľa viac. Mohol by tiež slúžiť ako ovládací prvok pre iné zariadenia, ako sú iPad, Mac či dokonca náhlavná súprava Apple Vision Pro. Tým by sa jeho využiteľnosť posunula na úplne novú úroveň.

Prsteň by tiež mohol slúžiť ako nenápadné a pohodlné zariadenie, ktoré by upozorňovalo používateľa na dôležité udalosti, alebo správy. Jemné ťuknutia na vnútornej strane prstenca by signalizovali nové oznámenia a notifikácie, podobne ako pri Apple Watch.

Apple inteligentný prsteň
Zdroj: PPUBS, Unsplash /
Jaromír Kavan (úprava redakcie)

Výhoda v podobe dlhej výdrže batérie

Hoci Apple Watch už poskytuje sledovanie širokého spektra zdravotných ukazovateľov, prsteň by mohol byť vhodnejší pre určité aktivity, ako je spánok alebo situácie, kedy je potrebné mať voľné zápästie. Prsteň by tiež mohol vyriešiť ďalší nedostatok, ktorým je nedostatočná výdrž batérie hodiniek.

Keďže prsteň nebude disponovať vlastným displejom a ďalšími funkciami, bude sa zameriavať iba na čítanie dát skrz svoje senzory. Vďaka tomu by vydržal podstatne dlhšie na jedno nabitie, ako Apple Watch. Zariadenie by naviac nemuselo byť neustále pripojené k iPhonu, čo by mohlo ešte viac predĺžiť výdrž batérie.

inteligentný prsteň od Apple
Zdroj: Bing AI

Cena a dátum vydania

Hoci Apple zatiaľ oficiálne nepotvrdil, že pracuje na tomto zariadení, indícií je čoraz viac, takže sa z toho stáva akési verejné tajomstvo. Tím priemyselného dizajnu už pred niekoľkými rokmi predstavil vedúcim pracovníkom myšlienku inteligentného prsteňa zameraného na zdravie a kondíciu. V tom čase sa však projekt neposunul do ďalšej fázy.

Ak bude chcieť Apple zamieriť na používateľov, ktorí nehľadajú (alebo už vlastnia) inteligentné hodinky, bude musieť prispôsobiť aj cenu prsteňa. Analytici hovoria o čiastke na úrovni cca 300 dolárov, no to ešte nič neznamená. Prsteň môže byť pokojne aj lacnejší, či dokonca výrazne drahší. Pre túto firma je vlastná cenová politika nezávislá na konkurencii úplne typická.

A hoci nevieme s určitosťou povedať ani to, kedy bude inteligentný prsteň k dispozícii pre všetkých používateľov, úniky najčastejšie skloňujú rok 2025 alebo 2026. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Prečítajte si tiež  Inteligentné okuliare, prsteň či AirPods s kamerami. Apple chystá revolučné novinky

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -