Súčasná verzia systému watchOS 9 prišla minulý rok s vychytávkou s názvom Optimized Charge Limit. Tá sleduje vaše denné používanie a automaticky upravuje maximálnu úroveň nabitia hodiniek. Doteraz bola táto funkcia dostupná iba pre Apple Watch Ultra. To sa však s príchodom watchOS 10 zmení.

S príchodom novej systémovej aktualizácie sa rozšíri aj zoznam podporovaných modelov. Táto nápomocná funkcia bude dostupná aj pre staršie verzie Apple Watch vrátane Apple Watch SE, Series 6, Series 7 a Series 8.

Funkcia optimalizovaný limit je založená na optimalizovanom nabíjaní batérie, ktorá nabíja batériu len tesne pred tým, ako budete hodinky Apple Watch potrebovať. Týmto spôsobom je možné zefektívniť nabíjanie a predĺžiť životnosť batérie.

Optimalizovaný limit už nebude dostupný iba pre model Ultra

Vychytávka pre optimalizovaný limit však posúva hranice ešte ďalej. Funkcia totiž odhaduje, koľko batérie budete potrebovať v priebehu dňa a nabíja len toľko, koľko je nutné.

Apple Watch Ultra nabíjací limit
Zdroj: Apple Support

V praxi to znamená, že v niektoré dni sa Apple Watch môžu nabíjať naplno, zatiaľ čo v iné dni sa môžu nabíjať iba na 80 % alebo 90 %. Táto vychytávka je zapnutá automaticky a funguje len na miestach, kde trávite veľa času a to napríklad doma alebo v práci. Na miestach, kde ste menej často, sa táto funkcia nezapína, pretože vaše používanie a nabíjanie hodiniek môže byť nepravidelné.

Ak ale chcete napriek tomu nabíjať svoje Apple Watch naplno, môžete to urobiť manuálne. Stačí pripojiť hodinky k nabíjačke a ťuknúť na ikonu otvoreného nabíjania a vybrať možnosť nabiť na 100 %.

Ak sa chcete dozvedieť viac o pripravovanom update watchOS 10, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok. Aktualizácia watchOS 10 sa momentálne nachádza v developerskej beta verzii, no otvorenej bety pre všetkých používateľov by sme sa mali dočkať už behom budúceho mesiaca. Plná verzia vyjde v septembri 2023.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" ešte "nevychladol", no Apple už pracuje na novej verzii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -