Súčasná verzia systému watchOS 9 prišla minulý rok s vychytávkou s názvom Optimized Charge Limit. Tá sleduje vaše denné používanie a automaticky upravuje maximálnu úroveň nabitia hodiniek. Doteraz bola táto funkcia dostupná iba pre Apple Watch Ultra. To sa však s príchodom watchOS 10 zmení.

S príchodom novej systémovej aktualizácie sa rozšíri aj zoznam podporovaných modelov. Táto nápomocná funkcia bude dostupná aj pre staršie verzie Apple Watch vrátane Apple Watch SE, Series 6, Series 7 a Series 8.

Funkcia optimalizovaný limit je založená na optimalizovanom nabíjaní batérie, ktorá nabíja batériu len tesne pred tým, ako budete hodinky Apple Watch potrebovať. Týmto spôsobom je možné zefektívniť nabíjanie a predĺžiť životnosť batérie.

Optimalizovaný limit už nebude dostupný iba pre model Ultra

Vychytávka pre optimalizovaný limit však posúva hranice ešte ďalej. Funkcia totiž odhaduje, koľko batérie budete potrebovať v priebehu dňa a nabíja len toľko, koľko je nutné.

Apple Watch Ultra nabíjací limit
Zdroj: Apple Support

V praxi to znamená, že v niektoré dni sa Apple Watch môžu nabíjať naplno, zatiaľ čo v iné dni sa môžu nabíjať iba na 80 % alebo 90 %. Táto vychytávka je zapnutá automaticky a funguje len na miestach, kde trávite veľa času a to napríklad doma alebo v práci. Na miestach, kde ste menej často, sa táto funkcia nezapína, pretože vaše používanie a nabíjanie hodiniek môže byť nepravidelné.

Ak ale chcete napriek tomu nabíjať svoje Apple Watch naplno, môžete to urobiť manuálne. Stačí pripojiť hodinky k nabíjačke a ťuknúť na ikonu otvoreného nabíjania a vybrať možnosť nabiť na 100 %.

Ak sa chcete dozvedieť viac o pripravovanom update watchOS 10, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok. Aktualizácia watchOS 10 sa momentálne nachádza v developerskej beta verzii, no otvorenej bety pre všetkých používateľov by sme sa mali dočkať už behom budúceho mesiaca. Plná verzia vyjde v septembri 2023.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone a iPad |#8
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here