Spoločnosť Apple pracuje na riešení problému, ktorý spôsobuje, že batéria niektorých hodiniek Apple Watch sa podozrivo rýchlo vybíja. Tento problém sa objavil po aktualizácii watchOS 10.1. Apple komplikáciu priznal v internej správe, ktorú zaslal autorizovaným servisným strediskám.

V dokumente, ktorý získal portál MacRumors spoločnosť Apple uviedla, že problém bude vyriešený v aktualizácii watchOS, ktorá bude čoskoro k dispozícii pre všetkých používateľov. V dokumente sa nenachádzajú žiadne bližšie informácie o dátume príchodu alebo ďalších špecifikách. Preto zatiaľ nie je známe, čo je príčinou problému so zásadne zhoršenou výdržou batérie.

Od konca októbra, keď bola vydaná aktualizácia watchOS 10.1, sa zákazníci vo veľkom sťažujú na tento problém na rôznych fórach. Problém je zrejme prítomný na rôznych modeloch hodiniek Apple Watch, nakoľko komplikácie nahlásili majitelia verzií od Apple Watch Series 5 až po najnovšie Apple Watch Ultra 2.

Oprava problému pravdepodobne dorazí v najbližšej aktualizácii

V poznámkach k vydaniu iOS 17.1 pre vývojárov spoločnosti Apple sa spomína, že aktualizácia opravila problém, kedy môže dôjsť k zvýšenej spotrebe energie spárovaných Apple Watch.

To sa môže stať v prípade, že sú Apple Watch s watchOS 10.1 spárované s iPhonom s iOS 17. Je teda možné, že za vybíjaním batérie stojí chyba nachádzajúca sa v komunikácii týchto dvoch systémov.

Apple Watch iPhone nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Amanz / Daniel Korpai (úprava redakcie)

Zatiaľ nie je jasné či Apple vydá doplnkovú aktualizáciu alebo sa opravy dočkáme až v systéme watchOS 10.2. Ten sa momentálne nachádza v beta verzii a jeho príchod je naplánovaný na december 2023.

Prečítajte si tiež  Budúce Apple Watch Series X dostanú revolučnú zdravotnú technológiu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -