V prípade satelitného pripojenia v spojení s Apple produktami sa na povrch dostalo hneď niekoľko odhadov. Ešte minulý rok sa v komunite vyskytli fámy, že touto funkciou by mali disponovať iPhony z modelového radu 13, čo sa však nakoniec nepotvrdilo. Tentokrát sa rovnaký scenár odhaduje nie len v prípade iPhonu 14 ale aj hodiniek Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Nová zdravotná funkcia pre Apple Watch príde už tento rok. Senzor krvného tlaku to však nebude

Nové jablkové produkty by mali túto funkciu mať pre prípad núdze alebo na posielanie krátkych textových správ núdzovým kontaktom, keď sú mimo dosahu mobilných služieb. K zahrnutiu tejto technológie sa vyjadril aj renomovaný analytik Mark Gurman vo svojom týždenníku Power On. Nie je však jasné, kedy sa jej dočkáme, no na stole je aj koniec tohoto roka.

Bez ohľadu na to, či bude v iPhone alebo v hodinkách Apple Watch satelitné pripojenie, táto technológia by predstavovala alternatívu k ručným satelitným komunikátorom Garmin inReach Explorer a SPOT s podobnými funkciami. Cieľová skupina by sa tak ešte viac rozšírila v prospech giganta z Cupertina.

Zdroj: Apple

V poslednom čase sa objavili náznaky, že spoločnosť Apple a jej zjavný satelitný partner Globalstar Inc. sa možno blíži k spusteniu takejto funkcie. Vo februári spoločnosť Globalstar uviedla, že dosiahla dohodu o kúpe 17 nových satelitov, ktoré majú pomôcť pri poskytovaní satelitných služieb pre nemenovaného zákazníka, ktorý jej zaplatil stovky miliónov dolárov.

Spoločnosť Apple by tento rok mala predstaviť hneď tri nové modely Apple Watch. Okrem bežného modelu by sa mali predstaviť aj Apple Watch SE novej generácie a úplne nové hodinky určené na extrémne športy. Dávalo by teda zmysel, keby túto funkciu dostala minimálne klasická verzia a odolné hodinky Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Nový režim nízkej spotreby, zmeny dizajnu ciferníkov a ďalšie novinky. Toto prinesie watchOS 9

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -