Globálny trh s inteligentnými hodinkami a náramkami zažíva mierny pokles cien s čím súvisí aj nárast predajov. A hoci by to mala byť pre spoločnosť Apple dobrá správa, opak je pravdou. Apple Watch v poslednom období pomerne výrazne stratili zo svojho silného postavenia na trhu.

V prvom kvartáli roku 2024 došlo k zaujímavým zmenám v rebríčku výrobcov, no pre Apple sa nič nezmenilo. Spoločnosti Huawei sa podaril husársky kúsok, keď sa jej podarilo predstihnúť Samsung a umiestniť sa na treťom mieste.

Tento posun naznačuje dynamiku trhu, ktorý sa neustále vyvíja a reaguje na zmeny v spotrebiteľských preferenciách a ekonomických podmienkach.

Apple Watch je stále jednotkou na trhu s inteligentnými hodinkami

Podľa portálu International Data Corporation (IDC), ktorý monitoruje trh s nositeľnými zariadeniami, sa spoločnosti Apple v tomto segmente už roky veľmi dobre darí. Teraz však zdá sa narazila na problém.

Celosvetové dodávky nositeľnej elektroniky v prvom štvrťroku 2024 vzrástli o 8,8 %, čo predstavuje 113,1 milióna jednotiek. Uvádzaný rast je však sprevádzaný poklesom priemerných predajných cien až o 11 % a to už piaty štvrťrok po sebe.

Trh s inteligentnými hodinkami
Zdroj: IDC

Tento trend poukazuje na to, že spotrebitelia sa v dôsledku ekonomických tlakov a silnejúcich rozvíjajúcich sa trhov orientujú na cenovo dostupnejšie produkty.

Apple zažil pokles v dodávkach svojich vlajkových produktov, ako sú hodinky Apple Watch a slúchadlá AirPods, čo je dôsledkom makroekonomických výziev, dočasných obmedzení predaja a nedostatku nových modelov.

Napriek tomu si spoločnosť udržala vedúce postavenie na trhu so silným podielom až 18,2 %. Keď si ho však porovnáme s 24,5 % v predchádzajúcom roku, zistíme, že Apple na tom vôbec nie je dobre.

Zníženie podielu na trhu však neohrozilo jeho pozíciu lídra, keďže stále vedie nad konkurenciou v podobe spoločností Xiaomi s 10,5 %, Huawei s 9,6 % a Samsung s 9,3 %.

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: SvetApple

Trh s nositeľnými zariadeniami sa teda javí ako rýchlo sa meniaci sektor, kde technologické inovácie a cena hrajú kľúčovú úlohu.

Spoločnosti, ktoré dokážu ponúknuť inovatívne produkty za konkurencieschopné ceny, získavajú na trhu výhodu. Apple Watch sú poväčšine drahšie a netreba zabúdať, že v posledných rokoch aj dosť nudné.

Na druhej strane sa však vášnivo diskutuje o tom, že spoločnosť Apple nám už čoskoro predstaví nové Apple Watch X, ktoré prinesú nový dizajn, technológie aj funkcie. To, ako by mohli vyzerať a čo prinesú si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Apple Watch sa teraz oplatia 

A ak uvažujete nad tým, že si kúpite Apple Watch, máme pre vás skvelé správy. Tieto inteligentné hodinky sa totiž už niekoľko mesiacov veľmi oplatia. Prakticky všetky súčasné modely kúpite vo výrazných zľavách. Viac nájdete nižšie:

Prečítajte si tiež  CarPlay už môžete používať v akejkoľvek Tesle. Pomôže vám tento "hack"

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -