Od novej generácie hodiniek Apple Watch nás delí ešte niekoľko mesiacov. Už teraz je však jasné, že Apple chystá veľké zmeny. Keďže ide o výročnú 10-ročnú generáciu, Apple Watch X majú priniesť hneď niekoľko obrovských noviniek. Jednou z najočakávanejších zmien bude redizajn, ktorý používatelia očakávajú už niekoľko rokov.

Známy analytik Ming-Chi Kuo vo svojom najnovšom príspevku pre portál Medium uvádza, že nová generácia Apple Watch rozšíri možnosti veľkosti obrazovky. Z doterajších veľkosti 41 mm a 45 mm sa po novom stanú verzie s veľkosťou 45 mm a 49 mm.

Apple Watch X sa priblížia modelu Ultra

K tejto zmene dopomôžu hlavne tenšie rámčeky okolo obrazovky, ktoré majú byť najužšie v histórii modelového radu. Väčšia 49 mm sa tak vyrovná najvyššiemu modelu Apple Watch Ultra 2. Ten by však mal v tomto roku ostať takmer nezmenený, s výnimkou možného rozšírenia farieb.

Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X

Apple plánuje tento rok začať používať technológiu 3D tlače na výrobu komponentov pre Apple Watch po úspešnom testovaní, ktoré zvýšilo efektivitu výroby. Kuo spomína, že dodávateľom týchto 3D tlačených komponentov bude firma BLT.

Okrem väčšieho displeja a tenších rámčekov by mali Apple Watch X priniesť aj ďalšiu zmenu, ktorá však nemusí používateľov potešiť. Spoločnosť Apple totiž uvažuje nad systémom magnetického upevnenia remienkov, ktorý by umožnil ešte tenší dizajn hodiniek. Táto zmena by však spôsobila to, že doterajšie remienky by už boli v prípade nových hodiniek nepoužiteľné.

Gigant z Cupertina plánuje uviesť nové Apple Watch X po boku modelového radu iPhone 16 už na jeseň. Uvidíme, s akými novinkami sa spoločnosť Apple v rámci novej generácie vytasí.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro M4 bol iba začiatok. Budúce iPhony, Apple Watch a MacBooky budú rekordne tenké

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -