Konferencia WWDC 2024 priniesla vzrušujúce novinky na poli všetkých nových aktualizácií, medzi ktorými vyniká hlavne očakávaný iOS 18. Okrem revoučných vychytávok v podobe Apple Intelligence alebo nových spôsobov pre úpravu používateľského rozhrania prinesie aj niekoľko menších, no určite nie zanedbateľných noviniek.

Jednou z očakávaných funkcií je možnosť výberu preferovaného Home Hubu, ktorá sa bude týkať majiteľov Apple TV a reproduktorov HomePod. Avšak ešte zaujímavejšou novinkou je, že práve HomePod dostane očakávanú funkciu v podobe streamovania priestorového zvuku. AirPlay totiž konečne dostane podporu Spatial Audio.

AirPlay sa dočká podpory priestorového zvuku

Bezdrôtová technológia Apple AirPlay umožňuje prenos audiovizuálneho obsahu medzi zariadeniami ako Apple TV a HomePod. Funkcia tiež podporuje integráciu od tretích strán do rôznych produktov, vrátane smart televízorov a reproduktorov.

Používateľský zážitok sa však už čoskoro zlepší práve vďaka priestorovému zvuku.

Apple TV Spatial Audio iOS 18
Zdroj: SvetApple (úprava redakcie)

Predtým boli používatelia pri streamovaní cez AirPlay obmedzení na stereo zvuk, aj keď pôvodný obsah podporoval Dolby Atmos.

S iOS 18 však AirPlay rozširuje svoje možnosti o Spatial Audio. To umožní používateľom iPhonu a iPadu prenášať kvalitnejší zvukový obsah do HomePodu a iných kompatibilných audio zariadení, vrátane tých s podporou Dolby Atmos.

Hoci je HomePod a HomePod mini výborným audio doplnkom do každej domácnosti, na trhu nájdeme aj kvalitnejších konkurentov.

Táto funkcia je obzvlášť prospešná pre majiteľov reproduktorov od iných výrobcov, ako je napríklad Sonos. Až doteraz museli tieto reproduktory využívať špeciálnu aplikáciu na prístup k priestorovému zvuku. S príchodom iOS 18 bude možné prenášať kvalitnejší formát priamo cez AirPlay.

Kedy bude iOS 18 dostupný pre všetkých používateľov? 

iOS 18 je momentálne dostupný v beta verzii pre vývojárov zapojených do programu Apple Developer, pričom verejná beta verzia sa očakáva v júli. Oficiálne spustenie aktualizácie je naplánované na jeseň tohto roku.

iOS 18 zhrnutie
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  Z iPhonov sa stanú herné zariadenia: iOS 18 prináša nový herný režim

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -