Spoločnosť Apple dnes oficiálne potvrdila to, čo sa očakávalo v posledných dňoch. Dátum jesennej konferencie, na ktorej uvidíme nové iPhony a hodinky Apple Watch je von a nám ostáva už len v napätí čakať, s čím sa jablkový gigant vytasí tentokrát. Už 7. septembra sa nám predvedie modelový rad iPhone 14 a nová generácia Apple Watch Series 8.

Prečítajte si tiež  Dátum predstavenia pre iPhone 14 a Apple Watch Series 8 je oficiálny!

Hoci je tipovanie v súvislosti s novinkami od Apple stále riskantné, za posledné mesiace sme boli svedkami niekoľkých odhalení. Nové modely zariadení prinesú hneď niekoľko vychytávok, po ktorých volá komunita nadšencov už nejaký čas. Poďme sa pozrieť na tie najdôležitejšie.

Modelový rad iPhone 14

Spoločnosť Apple plánuje vydať celkovo štyri modely nového smartfónu, v zostave základného iPhonu 14, väčšieho iPhonu 14 Max, ktorý nahradí doterajší model mini a dvojicu Pro verzií. Okrem zmien týkajúcich sa vizuálu môžeme očakávať aj 48-megapixelový fotoaparát, nový čip A16 alebo nahradenie Notchu novým výrezom.

Kamerový systém a Notch v iPhone 14 Pro
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Okrem niekoľkých nových funkcií, ktoré dorazia spolu so systémom iOS 16 však Apple prinesie aj jednu menej príjemnú správu. Doterajšie odhady poukazujú na fakt, že cenovka nových smartfónov porastie. Najviac by sa to malo odzrkadliť na prémiových modeloch Pro, kde sa suma môže zvýšiť aj o 150,00 EUR.

Apple Watch Series 8

Poriadnu dávku pozornosti si určite odhryznú aj Apple Watch, ktoré dorazia hneď v troch nových modeloch. Okrem základného modelu Apple Watch Series 8 sa môžeme tešiť aj na cenovo dostupnejšie Apple Watche SE a taktiež na odolnejší model Pro určený pre športovcov.

V prípade spomínaných modelov sa dočkáme okrem nových funkcií aj pravdepodobnej zmeny dizajnu. Jednou z najčastejšie skloňovaných tém spojených s novou verziou hodiniek je plochý dizajn. Ak Apple konečne pristúpi k refreshu hodiniek, nebude sa to však týkať všetkých nových modelov.

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro. Záber z boku
Zdroj: Jon Prosser

Okrem dvojice spomínaných zariadení sa môžeme tešiť aj na bližší pohľad na jednotlivé aktualizácie jablkových systémov, ktoré dorazia s niekoľkými zaujímavými novinkami. Niektoré z vychytávok sa budú priamo týkať iba nových iPhonov a Apple Watch, no na prázdno neostanú ani staršie modely.

Na ktoré zo zariadení a ich jednotlivých verzií sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom. Ak sa chcete dozvedieť viac o cene, špecifikácii a novinkách týkajúcich sa nového iPhonu 14, nezabudnite si prečítať náš tematický článok venujúci sa tejto téme.

Prečítajte si tiež  Pridajte si septembrový Apple Event do kalendára, aby vám nič neuniklo

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -